Nowoczesny sprzęt AGD jest wyposażony w wiele ciekawych nowinek technologicznych i rozwiązań ułatwiających codzienne korzystanie. Takie usprawnienia coraz częściej posiadają również kuchenne lodówki. Sprawdź, jakie innowacje można znaleźć w najnowszych modelach i w jaki sposób możesz wykorzystać je w swojej kuchni!

Dodatkowe funkcje i pomysłowe rozwiązania zastosowane w sprzętach gospodarstwa domowego wzbudzają zainteresowanie i bardzo przydają się w codziennym użytkowaniu. W takie technologiczne nowinki wyposażone są np. lodówki Samsung. Które funkcje nowoczesnych lodówek są najbardziej przydatne na co dzień?

No Frost – nigdy więcej nie musisz rozmrażać lodówki

Technologia No Frost to prawdziwy game changer w świecie chłodziarek. Dzięki niej wewnątrz urządzenia nie powstają lód i szron, które musiałyby być usunięte poprzez pracochłonne i uciążliwe rozmrażanie. Ten system posiadają np. lodówki do zabudowy Samsung, które można łatwo utrzymać w czystości. Szron nie osadza się również na zamrożonej żywności, co poprawia jej walory smakowe i wydłuża trwałość.

Sprawdź również: dlaczego warto zdecydować się na piekarnik pod zabudowę?

Tryb wakacyjny w lodówkach

Kolejną praktyczną funkcją jest możliwość przestawienia urządzenia na tryb wakacyjny. W zależności od wybranej opcji może on zmniejszać lub całkowicie ograniczać pobór energii przez lodówkę, jednocześnie utrzymując stałą temperaturę w zamrażarce. Dzięki temu można zmniejszyć niepotrzebne zużycie prądu podczas dłuższych i krótszych wyjazdów.

Kostkarka do lodu i dystrybutor wody

Bardzo pomocną funkcją, w którą wyposażone są niektóre nowoczesne lodówko-zamrażarki, jest dystrybutor wody. To niezwykle praktyczne rozwiązanie. Takie urządzenie zapewnia stały dostęp do przyjemnie schłodzonej, świeżej wody. Dzięki temu można ograniczyć zakup butelkowanych napojów.

W sezonie letnim docenisz kostkarkę do lodu. Szczególnie wtedy, gdy zapraszasz gości i chcesz ich poczęstować chłodnymi napojami z lodem. Dzięki tej funkcji nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu foremek na lód czy zamrażaniu niepraktycznych woreczków. Aby otrzymać estetyczne kostki, wystarczy nacisnąć przycisk na drzwiach lodówki.

Szuflady na różne rodzaje produktów

Artykuły takie jak mięso, nabiał oraz świeże warzywa i owoce wymagają nieco innych warunków chłodniczych. Dlatego nowoczesne modele lodówek wyposażone są w oddzielne szuflady, w których panują warunki dostosowane do potrzeb różnych grup produktów, Dzięki temu zachowują one świeżość i smak o wiele dłużej niż w przypadku tradycyjnego chłodzenia. To jedna z funkcji, które naprawdę przydają się na co dzień!

Zapomnij o karteczkach na lodówce

Nowoczesne modele lodówek coraz częściej posiadają wbudowane panele dotykowe, za pomocą których można sterować różnymi ustawieniami urządzenia. To jednak nie wszystko – na rynku pojawiają się lodówki wyposażone w prawdziwe ekrany. Dzięki nim można m.in. zostawić notatkę skierowaną do innych domowników, tworzyć listę zakupów czy harmonogram dnia.

Źródło: Artykuł sponsorowany


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz