Nie jest tajemnicą, że jestem ogromną fanką lampek, a moja współpraca ze SmartMe zaczęła się właśnie od nich. W trakcie rozmowy z Magdą i Arielem opowiedziałam o wszystkich lampkach, które testowałam, i jakie mam oczekiwania co do następnych. I tak zaczęła się nasza współpraca. Jedną z tych lampek jest Xiaomi Mitu.
Najbardziej lubię lampki Alilo, o których pisałam w osobnym wpisie. Praktycznie codziennie używamy lampek tego producenta, zarówno Smart Bunny R1, jak i Big Bunny G7. To, co jednak najbardziej przeszkadza mi w tych lampkach, to cena. Nie ma co ukrywać: są to dość drogie sprzęty. Postanowiłam znaleźć tańszy zamiennik. Za 155 zł kupiłam lampkę robota Xiaomi Mitu, który w mojej ocenie jest chińskim odpowiednikiem Alilo.

Xiaomi Mitu

Pierwsze wrażenie z Xiaomi Mitu

Lampka przyleciała do nas z Chin bardzo ładnie zapakowana. Można ją podarować komuś w prezencie. Produkt jest wykonany bardzo starannie i estetycznie. Tak jak w przypadku Alilo, lampka Xiaomi Mitu wygląda jak króliczek i ma miękkie silikonowe uszka, które świecą różnymi kolorami.

Alilo posiada również możliwość włączenia mocniejszego światła, gdzie świeci cała główka króliczka. W Xiaomi Mitu świecą tylko uszka. Produkty różnią się również guzikami. W robocie Xiaomi Mitu jest dodatkowy przycisk „króliczek”. Służy do zmiany kategorii, np. muzyki nastrojowej/relaksacyjnej na muzykę do zabawy. Wydaje mi się również, że przycisk ten zapętla jedną piosenkę.

Odtwarzanie dźwięków

Kupiłam lampkę w wersji 16 GB (z większą pamięcią), gdyż chciałam, żeby moje dzieci słuchały audiobooków i bajek na dobranoc. Wgrywanie muzyki, plików, audiobooków jest bardzo proste. Za pomocą kabla USB łączymy się z komputerem, a następnie wgrywamy pliki. Kabel USB służy również do ładowania robota.

Niestety odtwarzanie wcześniej wgranych plików nie jest już takie proste. Lampka komunikuje się z nami w języku chińskim. Pomimo tego, że robot ma tylko pięć guzików (w tym jeden uruchamia lampkę – świecące uszka), bardzo trudno jest włączyć np. wcześniej wybraną przez nas piosenkę. Znalezienie interesującego nas utworu graniczny z cudem. Bardzo często w robocie włącza się opcja „przewijaj w kółko”.  I powoduje to, że na okrągło słuchamy jednej piosenki. Słuchanie audiobooków również przyprawia o dreszcze. Próbowaliśmy słuchać Harry’ego Pottera w częściach, ale znalezienie kolejnej części  jest bardzo dużym wyzwaniem.

Uruchamianie Xiaomi Mitu

Bardzo starałam się zapamiętać komunikaty w języku chińskim, żeby kolejnego dnia jak najlepiej poradzić sobie z włączeniem Xiaomi Mitu. Jednak po dwóch miesiącach użytkowania tego urządzenia, włączając je, nadal wyglądam dość osobliwie. Zasadniczo klikam co popadnie. Magiczny guzik króliczka, o którym wcześniej pisałam, stale mnie zaskakuje. Myślę, że on ma jakieś magiczne umiejętności, a przynajmniej własną osobowość. „Nie, nie, nie, kochana, dzisiaj twój synek będzie słuchał tylko jednej piosenki… tak długo, aż padnie” albo „Nie, nie, nie, kochana, dzisiaj po pierwszej części Harry’ego Pottera włączę siódmą część”. Tak to mniej więcej wygląda 🙂

W Chinach producent stworzył specjalną aplikację dedykowaną do tego urządzenia. Jest zatem nadzieja, że za niedługo sami będziemy mogli z niej korzystać co znacznie ułatwi użytkowanie Xiaomi Mitu.

Xiaomi Mitu

Czy pomimo tego, że nie potrafimy się dogadać z robotem Xiaomi, używamy go? Tak, odtwarzamy w nim ulubione piosenki moich dzieci (nie zmieniając żadnej kategorii). Włączamy play i leci co ma lecieć… Czy się zapętli czy nie to już dodatkowe atrakcje.  Ostatnio zaobserwowałam, że moja dwuipółletnia córeczka jakoś się dogaduje z Xiaomi Mitu. Jestem z niej naprawdę dumna!:)

Xiaomi Mitu Dane techniczne

Marka: Xiaomi
Produkt: Mitu wersja BT
Materiał: silikon + ABS
Pojemność baterii: 800 mAh
Znamionowe wejście: 5 V/500mA
Przechowywanie: 16 GB
Głośnik: 40mm
Kanał: pojedynczy
Moc maksymalna: 3 W
Odpowiedni wiek: w wieku 0-6 lat
Waga produktu: Approx.290g/10.23 oz
Rozmiar produktu: ok. 14.0×10.05×9.0 cm/5.51×3.96×3.54 w
Waga opakowania: Approx.450g/15.87 oz
Rozmiar opakowania: Approx.18.00 * 16.0*13.0mm/7.09*6.30 * 5.12in

Xiaomi Mitu

Podsumowanie – lampka Xiaomi Mitu

Czy zatem możemy zamienić nasze Alilo na lampkę-robota Xiaomi Mitu? Jeszcze nie, ale po małych korektach myślę, że tak. Warto poprawić kilka rzeczy. Ja zalecałabym producentowi:

  • stworzyć oprogramowanie w języku polskim albo przynajmniej dodać czytelną instrukcję,
  • zmienić światło lampki – główka króliczka powinna świecić jasnym, ciepłym światłem. Warto dodać opcję mocniejszego światła, zwłaszcza, jeżeli jest one nam potrzebne w nocy.
  • dodać wyświetlacz LCD,
  • stworzyć aplikację.

Jeżeli Xiaomi stworzy wersję europejską wcześniej wspomnianej aplikacji, jestem gotowa podjąć ponowne testy 🙂 i być może nawet się w tej lampce zakochać.

Mega duży plus

Xiaomi Mitu

Na sam koniec napiszę o dźwięku, ponieważ bardzo on mnie zaskoczył. Jakoś dźwięku i jego głośność jest fenomenalna. Przy Xiaomi Mitu można robić dyskoteki/bale/potańcówki i domówki dla dzieci i nie tylko dla dzieci 🙂


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz