W życiu każdego użytkownika inteligentnego odkurzacza Xiaomi nadejdzie ten wiekopomny moment,  w którym Roborock S50 powie: „Koniec! Więcej nie sprzątam! Albo mnie wyczyścisz, albo baw się sam. I to właśnie na okoliczność tego magicznego dnia powstał ten krótki, ale jakże pożyteczny poradnik, w którym radzimy, jak skutecznie wyczyścić  inteligenty odkurzacz Xiaomi drugiej generacji. 

Opróżnianie pojemnika na śmieci robota Roborock S50

Pomimo niewielkiej wielkości, pojemnik na śmieci odkurzacza Roborock S50 jest całkiem wydajny. Możemy go opróżniać raz na tydzień, choć zazwyczaj zależy to od wielkości sprzątanego przez robot mieszkania. Cały proces wygląda następująco:

  1. Podnosimy główną klapę na górze smart odkurzacza,
  2. wyciągamy z niego pojemnik,
  3. idziemy nad kosz, do którego chcemy wrzucić zawartość, i nad nim otwieramy pojemnik.

Możemy też umyć sam pojemnik pod bieżącą wodą, musimy jednakże uważać na filtr. Jak najbardziej nadaje się on do mycia, ale bardzo długo schnie, więc jeśli go zamoczycie, zostawcie go gdzieś na kilka godzin, żeby mógł dokładnie wyschnąć.

Czujniki odkurzacza Roborock S50

W odkurzaczu bardzo ważne są czujniki, dzięki którym  wychwytuje on przeszkody i ograniczenia. Jeśli więc nie chcemy, żeby nasz robot zachowywał się jak wujek Staszek po kilku głębszych, który empirycznie sprawdza każdą ścianę, dobrze jest te czujniki wyczyścić. Najprościej jest obrócić smart odkurzacz do góry nogami i ścierką przetrzeć wszystkie czujniki, które zaznaczyłem poniżej.

Roborock S50
Roborock S50

Włosy, włosy, włosy

Włosy to prawdziwe utrapienie dla odkurzacza Roborock S50. Zaplątują się one zarówno w główną, jak i boczną szczotkę, co sprawia że odkurzacz staje się znacznie mniej wydajny i gorzej sprząta. Dobrze zatem jest je usunąć zawczasu.

Xiaomi jednakże bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, ponieważ do robota dodało mały, zakrzywiony nożyk, który służy do przecinania włosów i uwalniania szczotek. Znajdziemy go pod klapą główną (tą od pojemnika na śmieci). 

Aby wyczyścić robota Roborock S50 i uwolnić go od nadmiaru włosów, ponownie musimy odwrócić go do góry nogami. Najprostsza sprawa jest z boczną, okrągłą szczotką, gdyż w jej przypadku tylko przecinamy poprzeplatane włosy i wyciągamy je. Następnie zdejmujemy ochronę głównej szczotki i wyciągamy ją z odkurzacza. W tym miejscu zapewne będzie znacznie więcej włosów i do tego właśnie używamy nożyka. Przecinamy włosy i wyciągamy. Postarajcie się usunąć wszystko, bo z zablokowaną szczotką wasz Roborock niewiele zdziała.

I to tyle!

Powyższe czynności, które opisałem, pozwolą Wam lepiej użytkować wasz smart odkurzacz. Możecie także wyczyścić sam odkurzacz, żeby był bardziej estetyczny. Nie zapominajcie też wymienić co jakiś czas części zamiennych, takich jak filtr i szczotki. W zainstalowanej aplikacji znajdziecie ich aktualny stan.

Chcecie poczytać więcej na temat wielu możliwości odkurzacza Roborock?  Zapraszamy do przeczytania recenzji na naszej stronie!

Jak zawsze zapraszamy Was również do naszej bazy sprzętów, gdzie znajdziecie ciągle powiększającą się bazę smart urządzeń

Roborock S50


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *