Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez prądu. Otaczamy się technologią, która ułatwia nam wiele codziennych czynności, pozwala na korzystanie z różnych urządzeń i daje możliwości, których nie mieli nasi przodkowie. A co, jeśli prądu zabranie? Awarie, które całkowicie odcinają nas od źródeł zasilania, zdarzają się dość często. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest innowacyjne urządzenie DELTA 2 marki EcoFlow! Jak działa? Jakie ma funkcje? I komu może się przydać?

Czym jest DELTA 2?

Producenci prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych przenośnych źródeł energii. Na rynku znajdziemy mnóstwo powerbanków, które umożliwiają naładowanie telefonu czy laptopa w kryzysowej sytuacji. Jednak często zwykłe powerbanki to za mało. Czasem potrzebujemy czegoś mocniejszego. Czegoś, co będzie wydajniejsze i bardziej zaawansowane. DELTA 2 to odpowiedź na te potrzeby!


DELTA 2 to przenośna stacja zasilania, czyli awaryjne źródło energii, które sprawdza się m.in. podczas przerw w dostawie prądu, w czasie imprez plenerowych czy na wakacjach na kempingu. DELTA 2 nadaje się do zasilania wszystkich podstawowych sprzętów domowego użytku – tj. blender, suszarka czy ekspres do kawy. Ponadto bez problemu dostarczy energii sprzętom używanym podczas podróży i wczasów w plenerze (np. mini lodówce), a także zasili narzędzia wykorzystywane w warsztatach (np. wiertarkę).

Kilka słów o designie

Zacznijmy od wyglądu. DELTA 2 przypomina czarną, niedużą skrzynkę. Przednią część urządzenia wyposażono w ekran LCD, który wyświetla informacje o ładowaniu, statusie sieci Wi-Fi itd. Z przodu znajdują się także m.in.: porty wyjściowe USB-A i USB-C, główny przycisk zasilania oraz wskaźnik połączenia Bluetooth. Z tyłu natomiast znajdziemy m.in.:

port wejściowy ładowania słonecznego/samochodowego,
przycisk zasilania AC,
port wyjściowy DC5521,
gniazdo samochodowe.


Stacja DELTA 2 jest poręczna i lekka. Mierzy 400 x 211 x 281 mm i waży 12 kg. Z łatwością można przenosić ją z miejsca na miejsce i transportować w samochodzie. DELTĘ 2 trzeba pochwalić za solidność wykonania. Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Miłośników caravaningu, którym niestraszne ulewne deszcze, z pewnością ucieszy fakt, że do urządzenia można dokupić specjalną torbę wodoodporną. Torba pozwala na korzystanie ze stacji w deszczowe dni.

Podstawowe dane techniczne

Moc wyjściowa urządzenia to 1800 W, co pozwala zasilić 90% powszechnie stosowanych sprzętów domowych. Do DELTY 2 można podłączyć kilka urządzeń jednocześnie, bez obaw o przeciążenie. Nad wydajną i bezpieczną pracą stacji czuwa technologia X-Boost. System włącza się automatycznie, gdy całkowita moc wyjściowa przekroczy znamionową moc wyjściową, umożliwiając zasilanie sprzętów o dużej mocy – nawet do 2400 W.


Warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. 1024 Wh w zupełności wystarcza do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Dla bardziej wymagających marka EcoFlow przygotowała specjalne opcje – możliwość dwukrotnego (do 2048 Wh) lub niemal trzykrotnego (do 3040 Wh) zwiększenia pojemności dzięki dodatkowym akumulatorom. Dodatkowe akumulatory to doskonałe rozwiązanie na wypadek awarii prądu – zapewniają długotrwałe działanie wybranych urządzeń.

DELTA 2 jest prosta w obsłudze. Aby ją uruchomić, wystarczy nacisnąć główny przycisk zasilania. Ekran LCD zaświeci się i pojawi się ikona wskaźnika poziomu naładowania. Po 5 minutach bez interakcji urządzenie przechodzi w stan uśpienia. Przy jakiejkolwiek interakcji wraca do aktywności.

Czym DELTA 2 różni się od swojego poprzednika?

Chociaż DELTA 2 i DELTA 1 na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to różnice są ogromne. DELTA 2 jest lżejsza, mocniejsza i działa wydajniej. Można podwoić, a nawet potroić jej moc. Urządzenia obsługujące połączenie Bluetooth będą bezpośrednio połączone z aplikacją lub z Internetem po zakończeniu procesu łączenia sieci. Jeśli urządzenie zostanie pomyślnie połączone z Internetem, ikona pozostanie włączona. Producent zmienił design przycisków. Dzięki temu są one lepiej widoczne nawet po zmroku. Na uwagę zasługuje również ulepszenie szybkości ładowania. Stacja DELTA 1 potrzebowała ok. 60 minut, żeby naładować się do 80% i 96 minut, żeby osiągnąć 100% naładowania. DELTA 2 już po 50 minutach osiąga 80% baterii, a po 80 minutach – 100%. Skąd wynika ta zmiana?

Jeszcze szybsze ładowanie

Wszystko dzięki technologii X-Stream, która ładuje sprzęt nawet 7x szybciej niż inne urządzenia tego typu. Jest to ważna cecha – jak wiadomo, czas to pieniądz! Nie lubimy czekać. Od nowoczesnych urządzeń wymagamy tego, że w mniej niż godzinę osiągną satysfakcjonujący nas poziom naładowania. DELTA 2 jest odpowiedzią na te potrzeby!

Ulepszony akumulator o dłuższej żywotności pozwala na użytkowanie sprzętu przez ok. 10 lat (3000 cykli ładowania). Po tym czasie pojemność baterii spada do 80%.

Stację DETLA 2 możemy ładować na kilka sposobów. Ciekawym rozwiązaniem jest ładowanie za pomocą przenośnych paneli słonecznych. Ekologia jest teraz na topie! Dajemy duży plus za taką opcję.

Ciekawe funkcje dodatkowe

Co jest świetne w urządzeniu DELTA 2? Można kontrolować jej pracę z poziomu aplikacji, dostępnej w sklepach Google Play i App Store na smartfonach. Przez aplikację możemy sprawdzić dane zasilania, dostosować parametry lub ustawić prędkość ładowania w zależności od potrzeb.

Bardzo przydatną funkcją jest opcja awaryjnego zasilania EPS. Dzięki niej w razie awarii prądu stacja automatyczne rozpoczyna zasilanie podłączonych urządzeń. To doskonałe rozwiązanie, kiedy zależy nam na ciągłej pracy wybranych sprzętów. Warto jednak pamiętać, że do stacji nie możemy podłączyć sprzętów, które wymagają funkcji UPS – tj. serwerów danych czy stacji roboczych.

Komu przyda się urządzenie DETLA 2?

DELTA 2 to świetna opcja dla osób ceniących komfort oraz lubiących praktyczne i intuicyjne sprzęty. Jej funkcjonalność docenią wszyscy miłośnicy podróżowania i wypoczynku na kempingach oddalonych od cywilizacji. DELTA 2 sprawdzi się pod namiotem, w domku letniskowym, w przydomowym warsztacie, na sesji plenerowej czy imprezie w ogrodzie. Zakup takiego sprzętu powinni również rozważyć nie tylko mieszkańcy bloków, którzy nie mają możliwości korzystania z agregatów. Właściciele domów, zwłaszcza Ci, którym bliska jest troska o środowisko, z przyjemnością także chętniej posłużą się DELTĄ 2 zamiast urządzenia z silnikiem spalinowym. Przenośna stacja zasilania może uratować sytuację podczas nieprzewidzianych – i jakże irytujących i niekomfortowych – awarii prądu. DELTA 2 to imponujące parametry, funkcjonalność, intuicyjność, niesamowita wydajność i nieprzeciętna trwałość! Czy warto ją kupić? My polecamy.

Sprawdźcie więcej informacji: https://ecoflow.com.pl/ecoflow-delta-2/

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz