Mio, poszerza gamę produktów z serii 800 o nowy model Mio MiVue 818. Mio wprowadza w nim dwie innowacyjne funkcje – „znajdź mój pojazd” oraz ewidencję przebiegu trasy.

Pierwsza z funkcji przyda się z pewnością wszystkim tym, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swoje auto. Mowa o funkcji „znajdź mój pojazd”. Wystarczy połączyć smartfon z aplikacją MiVue™ Pro App i za pomocą Bluetooth z wideorejestratorem. Gdy zakończyliśmy trasę nasza kamera wysyła współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód do naszego smartfona. W momencie powrotu do auta MiVue™ Pro App określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów wytyczy drogę do miejsca, gdzie znajduje się samochód.

Kolejna z funkcji  to „ewidencja przebiegu”. Jest ona szczególnie przydatna małym firmom, które posiadają kilka służbowych samochodów i szukają sposobu na zweryfikowanie do jakich celów jest użytkowany samochód przez pracownika. Przyda się ona również tym kierowcom, którzy chcą mieć w jednym miejscu zebrane informacje z jaką intensywnością korzystają ze swojego auta. Wystarczy, sparować smartfon za pomocą Bluetooth i dedykowanej aplikacji Mio z MiVue 818, a następnie uruchomić funkcję. Dzięki temu wideorejestrator zapamięta dane o tym w jakim czasie, kiedy oraz ile kilometrów przejechaliśmy. Przy użyciu aplikacji MiVue™ Pro App za pomocą odpowiednich tagów można określić czy był to przejazd służbowy czy prywatny. Aplikacja pozwoli również wygenerować czytelny raport w formacie pdf, który w jasny sposób będzie pokazywał przedsiębiorcy, czy auto było wykorzystane do celów prywatnych czy związanych z pracą.

Dla łatwiejszej podróży

Oprócz powyższych funkcji Mio MiVue 818 posiada rozwiązania, które z pewnością ułatwią prowadzenie samochodu. Pierwsze z nich polega na informowaniu kierowcy, że zbliża się do fotoradaru. Kolejnym rozwiązaniem jest system zarządzania przejazdem przez odcinkowy pomiar prędkości. W trakcie przejazdu przez taki odcinek kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny informujący o tym, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma w sytuacji, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Będzie również wiedział jaka długość odcinka pozostała do przejechania.

Kamera samochodowa posiada również inteligentny tryb parkingowy, który uruchamia się automatycznie po wyłączeniu silnika. Samo nagrywanie zostaje uruchomione, gdy czujnik wykryje ruch lub uderzenie blisko przodu pojazdu. Dzięki temu zdobędziesz dowód nawet, gdy nie ma cię w pobliżu. Urządzenie jest również kompatybilne z kamerą tylną Mio MiVue A50, która w trakcie jazdy zarejestruje wszystko to, co dzieje za samochodem. Dzięki dodatkowemu zasilaniu Smartbox można korzystać nie tylko z pasywnego, ale również aktywnego trybu parkingowego. Wbudowane WIFI oraz Bluetooth ułatwią komunikację kamery ze smartfonem oraz aktualizację oprogramowania.

Produkt dostępny jest u partnerów handlowych w cenie 649 złotych.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz