Czy ktoś pamięta czasy, kiedy w domach nie było telewizorów? Moja mama opowiadała, że w dzieciństwie chodziła do sąsiadów oglądać bajki na Święta Bożego Narodzenia. W tamtych czasach wszystko było nowe i innowacyjne. Czy dziś jest tak samo? Sprawdźmy to z telewizorem Xiaomi Mi Led 4a.

Obecnie bardzo trudno jest zaskoczyć czymś konsumenta, który chce kupić telewizor. I oczywiście zdarzają się wyjątki jak np. przezroczysty telewizor. Jednakże obecnie na rynku większość urządzeń ma zbliżone parametry i raczej nie zaskakuje użytkowników. Zatem jedynie cena mogłaby być zaskoczeniem. Czy da się kupić tanio telewizor, który ma dobre parametry i jest smart? Xiaomi Mi Led 4a może odpowiedzieć na to pytanie.

Mi Led 4a

Xiaomi Mi Led 4a – nowa jakość za dobrą cenę?

Pomocną dłoń wyciąga Xiaomi, proponując telewizor Mi Led TV 4a, który ma 32 cale. Mi Led TV 4a możemy kupić już za około 800 zł – cena jest miłą niespodzianką. Producent zachęca nas dodatkowo do zakupu: “Poczuj powiew najświeższych produkcji w jakości HD Ready z zacisza swojego domu!”. Niewielkie ramki oraz możliwość montażu naściennego pozwolą dopasować Mi LED TV 4A do każdego pokoju. Szczegółowa specyfikacja jest dostępna na stronie producenta.

Mi Led 4a

Użytkowanie Mi Led 4a

Przy testowaniu tego urządzenia najważniejsza była dla mnie kwestia smart. Na co dzień oglądam seriale, filmy i programy na różnych aplikacjach, m.in. Netflix, HBO GO, Player. Lubię, jak na telewizorze można łatwo włączyć tego typu serwisy. Jeżeli chodzi o Netflixa, z jego użyciem nie ma najmniejszego problemu – na pilocie znajduje się specjalny guzik przeznaczony dla tej aplikacji.

Mi Led 4a

Dedykowany klawisz/guzik na pilocie ma również aplikacja Amazon Prime Video . Pozostałe aplikacje troszeczkę trudniej włączyć, ale nie jest to jakoś skomplikowane.  Za pomocą czerwonego guzika na pilocie włączamy menu aplikacji i mamy bardzo łatwy do nich dostęp.

Dzięki guzikowi asystenta głosowego możemy telewizorowi wydawać głosowe polecenia. Np. włącz piosenkę “Let it go” na Youtube’ie. Możemy go również poprosić o puszczenie “Friendsów” na Netflixie. Nie zdziwię się, jak któregoś dnia nasz smart telewizor powie: “Tak, tak, wiem, “Let it go” albo jakaś inna Elsa” 🙂 Na pilocie mamy również wbudowany płaski joystick, który dodatkowo usprawnia użytkowanie telewizora.

MIUI i Android TV

Na telewizorze mamy MIUI chodzący na Android TV. Była to moja pierwsza przygoda z tą nakładką i powiem szczerze, że średnio przypadła mi do gustu. W praktyce cały czas korzystałam z Android TV i dosłownie ze dwa razy zerknęłam do menu MIUI. Może kiedy Xiaomi doda np. integrację z Mi Home, to pojawi się więcej opcji.
Mi Led 4a

Po tygodniu użytkowania telewizora zgubił nam się pilot. Niestety na telewizorze nie ma wbudowanego włącznika i wyłącznika (nawet ukrytego). Zatem żeby włączyć i wyłączyć telewizor, uruchamialiśmy inteligentny pilot, a za pomocą Android Tv włączaliśmy filmy, bajki i muzykę. Przydatna rzecz.

W tym miejscu wspomnę, że aplikacja Android TV ma opcję korzystania z guzików/joysticka oraz touchpada. Mnie zdecydowanie bardziej przypadł do gustu touchpad.  Na szczęście pilot znalazł się pod łóżkiem, ale tak się przywiązaliśmy do aplikacji – Inteligentny pilot i Android TV, że praktycznie zrezygnowaliśmy z pilota.

Specyfikacja techniczna

Poniżej znajdziecie podstawowe dane dotyczące telewizora:

OBRAZ 
Ekran32 cale / 80 cm, 16:9
Zgodność z HDHD Ready, 1366 x 768
HDR (High Dynamic Range)nie
 Częstotliwość odświeżania50 Hz
Podświetlenie matrycyDirect LED
Zakrzywionynie
TunerDVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy
Podwójny tuner HDnie
Kontrast statyczny3000 :1
Czas reakcji matrycy6,5 ms
Funkcje poprawy obrazu8-bitowy panel
Tryb gra / sport– / –
 

DŹWIĘK 

Moc głośników2 x 5 W
Regulacja tonów wysokich / niskichnie
Korektor dźwiękutak
Funkcje dodatkowe dźwiękuDolby Audio, DTS HD, DTS TruSurround HD

Mi Led 4a – prosty telewizor

Ten telewizor nie posiada wszystkich nowości, jakie możemy znaleźć w telewizorach z wyższej półki. Nie znajdziemy w nim HDR, a jakość to zaledwie 1366 x 768. To chyba najbardziej boli, bo oczekiwałbym przynajmniej 1920 x 1080p. Nawet przy tak tanim telewizorze.

Głośniki to 2 x 5W. Do oglądania telewizji wystarczą, ale jeśli chcemy mieć prawdziwe kino domowe, to nie wystarczą. Jest to bardzo prosty telewizor, który nie dostarczy nam wrażeń z kina. Ale też nie do tego został zbudowany.

Podsumowanie

Xiaomi Mi Led TV 4a bardzo nam odpowiada. Zarówno dźwięk, jak i obraz są na wysokim poziomie. Jakość wykonania telewizora niczym nie odbiega np. od Samsungów. Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko. Dostępność i przejrzystość aplikacji też jest dużym atutem. A wszystko w naprawdę niskiej cenie…

Mi Led 4a

Zatem jakie są minusy? Jest kilka. Pierwszy wspomniany wcześniej to brak guzika power. Poza tym brakuje integracji z Mi Home. Chciałoby się, żeby telewizor Xiaomi był centrum naszego smart domu. No i oczywiście jest to niewielki, prosty telewizor. Nie rekomendowałabym go do porządnego oglądania filmów czy grania na konsoli.

Kończąc ten wpis, bardzo żałuję, że telewzior Xiaomi Mi Led Tv 4a nie zostanie z nami na dłużej. Dostaliśmy go tylko na testy i zaraz trzeba będzie go odesłać. Jednakże dzięki tym testom przekonałam się do telewizorów Xiaomi.


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *