Co takiego ma LuTouch od LuON, czego nie mają inne urządzenia?

Twórcy smart home od LuON powiedzieli nam już naprawdę wiele na temat swojego projektu. Od momentu, w którym weszli na rynek i ogłosili, że robią wielką rewolucję w zakresie obsługi i tym samym funkcjonowania inteligentnych domów, minęło niewiele czasu, a już w zeszłym miesiącu wiedzieliśmy sporo o ich ciekawej inicjatywie. Czym tym razem zaskoczył nas LuON? Jakie informacje znalazły się w lutowej dawce wiedzy, którą zostaliśmy uraczeni? W minionym miesiącu opowiedziano nam o inteligentnym urządzeniu LuTouch – przycisku z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz czujnikiem obecności. Czy również teraz LuON wywołał niemałe zamieszanie wśród miłośników smart home? Jesteśmy pewni, że tak!

Czym jest LuTouch?

LuTouch od LuON to urządzenie przeznaczone do wykorzystywania w inteligentnych domach, którego konstrukcja została zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób. Dzięki temu wyróżnia go wiele funkcji i tym samym udogodnień, które pod pewnymi względami w znacznym stopniu różnią się od specyfiki urządzeń tego typu wypuszczonych na rynek smart home przez innych producentów. LuTouch to przycisk dotykowy z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz czujnikiem obecności. Należy jednak podkreślić, że urządzenie od LuON pozwala na zaprogramowanie aż 12 różnych akcji. Co to oznacza w praktyce? Za pomocą LuON użytkownik inteligentnego domu będzie mógł zainicjować niemal dowolne zdarzenie w swoim nowoczesnym smart home.

LuON już dawno udowodnił nam, że dokona wielkiej rewolucji w świecie smart home. Zastanawialiśmy się jednak, czy jest coś jeszcze, co może sprawić, że opisywany rynek już nigdy nie będzie taki sam jak kiedyś. Okazuje się, że jest. LuTouch to przycisk, który może zastąpić klasyczny włącznik ścienny. Co więcej, może być wykorzystywany jako urządzenie mobilne. Twórcy LuON zadbali o to, by ich urządzenia podlegały maksymalnej personalizacji, dlatego zaprojektowane przez nich LuTouch może przekształcić się niczym transformers. Miłośnicy smart home mogą więc mieć pewność, że obsługa inteligentnych domów od LuON spełni ich wszelkie oczekiwania. LuON nie zgadza się na kompromisy. Wydaje się, że właśnie dzięki temu jego projekt jest tak bardzo wyjątkowy.

Z czego składa się LuTouch?

Jedną z największych zalet LuTouch jest jego unikatowa konstrukcja. Urządzenie to zostało zaprojektowane w taki sposób, by spełniało oczekiwania różnych użytkowników. Oznacza to, że podlega niemal dowolnej konfiguracji, co maksymalizuje komfort podczas codziennego wykorzystywania jego funkcjonalności. LuTouch to przycisk dotykowy usprawniający obsługę nowoczesnego smart home. Jednocześnie ma świetny design i może zostać dopasowany do indywidualnych preferencji właścicieli inteligentnych domów od LuON. LuTouch składa się z trzech elementów:

  • modułu z uniwersalną elektroniką,
  • wymiennego szkła i sensora dotykowego,
  • wymiennej ramki (aluminiowej lub plastikowej) – występującej w wersji mobilnej i stacjonarnej.

Podczas słuchania 3. odcinka autorskiego podcastu LuON dowiedzieliśmy się, że inspiracją dla całego projektu (tj. budowy LuTouch) były modułowe telefony komórkowe, w których można było wymieniać poszczególne elementy. I choć modułowość nie sprawdziła się w przypadku telefonów komórkowych, to zdaniem LuON idealnie pasuje do urządzeń inteligentnego domu. Raz zainstalowane urządzenie jest zazwyczaj użytkowane przez bardzo długi czas. Osoby obsługujące urządzenia smart home nie chcą wymieniać ich na nowsze modele (prawie identyczne), obawiając się poniesienia dużych kosztów zakupu. Konsekwencją tego jest ograniczona funkcjonalność inteligentnych domów.

Dzięki modułowości wprowadzonej do LuTouch w przypadku pojawienia się jego ulepszonej wersji konieczna będzie wymiana wyłącznie określonego modułu, nie całego urządzenia. Zakup jednego elementu, na przykład szklanego frontu, będzie stosunkowo tani, a pozwoli na wykorzystywanie maksimum możliwości swojego smart home od LuON. Oznacza to, że obsługa inteligentnego domu będzie znacznie wygodniejsza, a stosowany przez danego użytkownika system nigdy nie pozostanie w tyle, odpowiadając aktualnym trendom i najnowszym technologiom dostępnym w świecie smart home.

Sensor dotykowy

Jedną z kluczowych cech LuTouch jest wyposażenie go w jeden wielki sensor dotykowy – nie cztery małe, które są wbudowywane w urządzenia smart należące do większości producentów. Co to oznacza dla nas, użytkowników inteligentnych domów? Kiedy będziemy chcieli zaprogramować jakąś akcję, nie będziemy musieli celować w mały punkt dotykowy. LuON wyeliminował ten problem, oferując nam urządzenie wyposażone w jeden duży sensor. Co jeszcze wyróżnia LuTouch? Przedni panel wraz z sensorem dotykowym może zostać odłączony, co umożliwia jego wymianę na inny model. Ponadto każde z pól dotykowych może wykonywać trzy akcje: krótkie przyciśnięcie, podwójne przyciśnięcie i długie przytrzymanie. Ważne:

  • podwójne przyciśnięcie można wyłączyć;
  • długie przyciśnięcie można modyfikować;
  • przy połączeniu bezpośrednim, np. z żarówką długie przytrzymanie zmienia jasność, podwójne natomiast – kolor i temperaturę.

Sensor temperatury

Kluczowe znaczenie ma także wbudowany w LuTouch sensor temperatury, służący do mierzenia temperatury wewnątrz pomieszczeń. LuON zwraca w tym kontekście uwagę na bardzo ważną kwestię: kiedy urządzenie zostanie zainstalowane blisko kaloryfera, okna bądź innego czynnika mogącego wpływać na zafałszowanie prawidłowego odczytu, użytkownik będzie mógł skorygować widniejącą na nim temperaturę. Logi są zapisywane na urządzeniu i przechowywane w nim przez 14 dni. A czy wiecie o tym, że LuTouch będzie w przyszłości umożliwiało wysyłanie danych na temat temperatury do głowic termostatycznych? W ten sposób zmaksymalizowany zostanie komfort obsługi smart home. LuTouch będzie też mogło zastąpić klasyczny termostat. Oznacza to, że będzie stanowić jedno urządzenie mające wiele rozmaitych zastosowań.

Czujnik obecności

Wyjątkowy w LuTouch jest też wbudowany w nim czujnik obecności. Twórcy LuON doskonale wiedzą, jak zadowolić użytkowników smart home. Podczas słuchania ich lutego podcastu dowiedzieliśmy się, że czujnik obecności, w który wyposażono LuTouch, bazuje na niezwykle zaawansowanym czujniku dźwięku. Minimalny poziom hałasu to 40 dB. Oznacza to, że LuTouch wykrywa nawet stukanie w klawiaturę MacBooka. Co więcej, rozpoznaje skrzypnięcie podłogi lub drzwi, głos człowieka, telewizor, zmywarkę, otwarcie okna, a nawet zasłonięcie zasłony. Pomysłodawcy LuON podkreślają jednak, że poziom wykrywania hałasu można swobodnie regulować. Kiedy więc czujnik będzie znajdować się w łazience, to można skonfigurować go w taki sposób, by ignorował włączoną pralkę. Warto przy tym dodać, że czujnik obecności w LuTouch działa na zasilaniu z akumulatora.

LuTouch – jedno urządzenie, wiele możliwości

To oczywiście nie koniec zalet, które dotyczą nowoczesnego urządzenia LuTouch zaprojektowanego przez LuON. Twórcy opisywanego projektu zadbali o to, by gwarantować właścicielom inteligentnych domów pełen komfort w trakcie obsługi systemów smart home. Właśnie dlatego LuTouch wyróżnia się wieloma atutami, które niewątpliwie przekładają się na liczne korzyści czerpane przez użytkowników. Co jeszcze cennego wiemy na temat LuTouch? Zgodnie z informacjami upublicznionymi przez LuON cechą charakterystyczną LuTouch jest też:

  • mobilność,
  • pewne zasilanie,
  • niezakłócona komunikacja,
  • opcja konfiguracji urządzenia,
  • różne warianty wykończenia,
  • występowanie w wersji ściennej.

W LuTouch użytkownik smart home może dowolnie włączać i wyłączać usługi. Jeżeli więc nie ma potrzeby korzystania z wybranego sensora, to można go po prostu wyłączyć. LuTouch jest też urządzeniem występującym w wersji mobilnej – ma wówczas wbudowany akumulator, dostarczający energię na rok pracy. Jest również dostępne w wariancie ściennym. W takiej opcji nie ma wbudowanego akumulatora – choć LuON zapowiada, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy będą mogli wypróbować ich urządzenie w wersji ściennej wyposażone we wskazane źródło energii. LuTouch występuje także w różnych opcjach wykończenia (wymianie podlegają ramki i szkło). Poza tym gwarantuje pewne zasilanie oraz swobodą komunikację: LuTouch obsługuje zarówno LuAiR, jak i LuLiNE.

Kiedy zdobędziemy więcej informacji na temat smart home od LuON?

Więcej informacji na temat LuON, a w tym zaprojektowanego przez jego twórców urządzenia LuTouch dowiemy się bez wątpienia podczas majowej konferencji. Choć wydaje się, że zanim dojdzie do tego wielkiego wydarzenia, LuON zdradzi nam jeszcze kilka smaczków dotyczących swojego innowacyjnego projektu. Czym tym razem zaskoczą nas inicjatorzy rewolucji na rynku smart home? A może o LuON wiemy już wszystko? Czy jest jeszcze coś, dzięki czemu LuON może wyróżnić się w złożonym świecie inteligentnych domów? Po tym, co dotychczas zobaczyliśmy, nie możemy mieć wątpliwości: to dopiero początek rewolucyjnej zmiany.

Źródło materiału i zdjęcia: LuON PR

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz