Wchodzisz do domu, idziesz do lodówki, patrzysz się na nią i chcesz z nią porozmawiać na temat poezji albo sytuacji politycznej Nebraski, a ta nic? To znak, że musisz ją wymienić na inteligentniejszy model i potrzebna Ci prawdziwie smart lodówka!

Ok, lekko przerysowany przykład 😉 Ale niemniej jednak, mając coraz więcej inteligentnych sprzętów w domu zaczynamy się zastanawiać co jeszcze może nam się realnie przydać. Wśród wielu sprzętów, które jeszcze nie mają u mnie podpięcia do internetu jest właśnie lodówka. Marzy mi się inteligentna lodówka, ale jeszcze nie dane mi było takiej zakupić. Dlatego właśnie przygotowałem to zestawienia. Jaka smart lodówka w rozsądnej cenie?

Zacznijmy od tego po co jest inteligentna lodówka?

Odkładając na bok żarty i żarciki, czas na zadanie sobie prawdziwego pytania, czyli jakie funkcje sprawiają, że lodówka jest smart? Z podstawowych informacji, które nam przekazują aplikacje jest m.in. sprawdzenie aktualnej temperatury w lodówce oraz zadanie takiej jaką chcemy uzyskać. Aplikacje posiadają również przypomnienia odnośnie terminu spożycia. Gdy dodamy do aplikacji produkty z ich datą spożycia, wtedy aplikacja automatycznie przypomni nam o tym, że powinniśmy się spieszyć, bo zaraz będą przeterminowane.

Przyszłością lodówek może być również współpraca wewnętrznych kamer z asystentami. Wizja w której lodówka sama zobaczy, że czegoś brakuje i to zamówi jest coraz bliżej. Na dzisiaj jednak musimy się zadowolić spytaniem asystenta odnośnie temperatury, a kamery musimy kupić osobno.

Smart lodówka do 2000 zł

Zacznijmy od najniższej półki cenowej, czyli smart lodówki do 2000 zł. W tej cenie znajdziemy wyłącznie lodówki Candy, które sterowane są za pomocą aplikacji Candy hOn, która pozwoli nam na sprawdzenie podstawowych funkcji lodówki.

smart lodówka

W tej cenie znajdziemy trzy modele lodówki Candy Fresco Czarny, Biały oraz Srebrny. Wszystkie pomiędzy 1 799 zł, a 1 899 zł.

Jaka inteligentna lodówka pomiędzy 2000 a 3000 zł?

W tym przedziale cenowym mamy już znacznie więcej modeli. Główny prym wiedzie LG, które może być sterowane za pomocą aplikacji LG ThinQ. Ta aplikacja pozwala nam m.in. na przypomnienia o dacie terminu spożycia dla produktów o których Wam Wspominałem wcześniej.

smart lodówka

W tym przedziale znajdziemy aż 10 produktów, z czego aż 9 to LG. Modele, które mają bardzo dużo pozytywnych opinii to m.in. Lodówka LG GBB61BLHMN, następnie Lodówka LG GBB72PZDMN i ciesząca się też dobrą opinią Lodówka LG GBF62PZHMN. Jedynym rodzynkiem w tej grupie cenowej jest jedno Beko RCNA406E60ZXBHN, które jednak do funkcji zdalnych potrzebuje dokupienia specjalnej przystawki.

Przedział cenowy od 3000 do 4000 zł

W kolejnym przedziale cenowym nie mamy już tak dużo lodówek. Zestawienie otwiera ponownie LG, które z ceną lekko przekraczającą 3000 zł może się poszczycić naprawdę dobrymi opiniami. Mowa tutaj o lodówce LG GBB940BMQZT. W tej cenie po raz pierwszy pokazuje się również Siemens KG49NAIDP iQ500, który wspiera otwarty system Home Connect. Moim zdaniem ten właśnie system oferuje najwięcej możliwości udostępniając integrację z innymi producentami.

smart lodówka

Smart lodówka powyżej 4000 zł musi mieć dwoje drzwi!

Gdy zaczynamy szukać czegoś powyżej 4000 zł, wtedy pojawiają nam się już wyłącznie lodówki z podwójnymi drzwiami. Zawsze mi się marzyła taka lodówka i następnym razem jak będę kupować nową to na 100% będzie to taki model 🙂

smart lodówka

Wybór w tym segmencie jest znacznie większy niż ten z przedziału poniżej. Znowu mamy dużo produktów LG z czego dwa zasługują na najwięcej uwagi. Lodówka LG GSL761PZUZ posiada nie tylko wsparcie aplikacji i dwoje drzwi, ale również podajnik z lodem. Kto używał ten wie, że jest to naprawdę wygodne. Drugi interesujący model, który jest przy okazji w kolorze czarnym to Lodówka LG GSJ761MCUZ, która jest teraz w dość sensownej promocji.

W tym przedziale cenowym mamy również rodzynka jakim jest Bosch KGN86AIDP, który ma podobnie jak Siemens – Home Connect.

Jaka smart lodówka? Czas na najdroższy model

Zestawienie zamyka model, który dostaniemy za prawie 7000 zł! (Bez jednej złotówki). I jest to ponownie LG, tak jak dość często w tym zestawieniu. Jeśli szukacie naprawdę topowej lodówki to warto spojrzeć na lodówkę LG GMJ844PZKV.

Materiał przygotowany wspólnie z OleOle.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty