Zastanawiam się, czy Heinrich Göbel, wynalazca żarówki o żarniku węglowym (Thomas Edison właściwie tylko opatentował tę technologię), mógł przewidzieć, że technologia przez wszystkie lata tak bardzo się rozwinie. Dziś w normie są LED-y, „świecidełka” energooszczędne. Czy Heinrich Göbel mógł więc przewidzieć, że żarówki będą zapalać się bez klikania na „pstryczek”? Nie sądzę. Dziś czas na test, oto lampa LED Ledvance SMART+.

Marka
Ledvance
Gniazdo
E14
Barwa światła
Ciepła biel
Temperatura barwowa
2700 K
Moc źródła
5 W
Odpowiednik klasycznej żarówki 40 W
Całkowity strumień świetlny
470 lm
Funkcja
Technologia LED; Funkcja ściemniania; Alexa; Inteligentne lampy
Średnia żywotność 15000 h
Ilość cykli przełączania 100000 ON/OFF
Współczynnik oddawania barw (CRI) 80 Ra
Typ żarówki B40
Wysokość 107 mm
Średnica 37,5 mm
Waga
0,18 kg
Liczba sztuk w opakowaniu 3
Napięcie 230 V
Klasa energetyczna A+

Uwaga, zagadka! Od czego zaczniemy naszą recenzję? Jeśli odpowiedziałeś, że od pudełka, to wygrałeś talon… na krówkę i balon! (Pozdrawiam kolegę, który to wymyślił). Opakowanie, szczerze mówiąc, nie jest w moim stylu. Główny motyw to szary z pomarańczowymi wstawkami, który niespecjalnie mi przypadł do gustu. Na froncie pudełka znajdziemy zdjęcie produktu, a w prawym górnym rogu w kwadracie nazwę producenta, informację, że żarówka działa przez Wi-Fi. Nie zabrakło również logo „Works with Google Assistant” oraz „Works with Alexa”.

lampa LED Ledvance

Szaleństwo czy metoda?

To pytanie zadałem sobie pisząc ten akapit. Czas opisać wygląd żarówki.  Tak nie przesłyszeliście się. Żarówka firmy Ledvance, którą opisuję, ma gwint E14 (czyli ten niestandardowy). Wykonanie bardzo dobre, na wysokim poziomie (nie ma żadnych luzów). Produkt jest wykonany w technologii LED. Jest cały biały. I to wszystko.

Lampa LED Ledvance – działanie

Tutaj skupię się bardziej na czasie reakcji. A ten jest nadzwyczaj dobry. Musicie jednak pamiętać, że jest to źródło światła, więc potrzebuje cały czas zasilania (nie wyłączamy jej poprzez wyłączenie „pstryczka” lub nie wyciągamy wtyczki, ponieważ przestanie działać). Ledvance posiada różne tryby świecenia: od „morskiego” po ciepły słoneczny. Również możemy zmieniać natężenie światła (zarówno przez aplikację, jak i asystentów). Jednak z moich testów kolorów światła wyszło, że nie można zmieniać przez asystenta Google’a (chyba, że używałem złych komend). Ta funkcja dostępna jest tylko przez aplikację.

lampa LED Ledvance

Aplikacja

Tutaj mam parę „ale”. Aplikacja jest czytelna, lecz wydaje mi się, że grafika aplikacji jest robiona przez adepta tej sztuki. Zresztą wygląd to sprawa indywidualna. Nie zauważyłem problemów wynikających z działania samej aplikacji. Więcej zobaczycie w filmiku przedstawiającym „apkę”, który jest poniżej.

Podsumowanie

Żarówka od Ledvance jest konkurentem dla Xiaomi. Zdecydowanie ją polecam również ze względu na rozsądną cenę (cena to około 50 zł w zależności od sklepu).

Zalety

  • Cena.
  • Działanie.
  • Intuicyjna aplikacja.
  • Solidne wykonanie żarówki.

Wady

  • Grafika aplikacji.

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Paweł to bardzo pozytywna osoba, która skrywa nie jedną tajemnicę ? Uwielbia Google Home i wszystko co można z nim połączyć. Nie boi się wyrażać Swojej opinii, a jego celem jest tak zaprojektować smart dom, aby nie było tego widać. Z chęcią recenzuje zarówno produkty Smart Home jak i kamery – np. samochodowe.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz