Kilka dni temu Apple pokazało swojego nowego / starego HomePod’a. Sam w domu posiadam cztery egzemplarze Mini i czekam na dzień, aż dołączą do nich ich pełnowymiarowi bracia. Ale świat Audio, nawet z perspektywy Smart Home, jest znacznie, znacznie szerszy!

Głośniki, kina domowe, słuchawki, soundbary, power audio i wiele, wiele więcej. Sprzętów umożliwiających nam słuchanie muzyki jest tak ogromnie dużo, że nie da się ich wszystkich ogarnąć. Zarówno audiofile jak i zwykli ludzie jak ja lubią słuchać muzyki, a w dzisiejszych czasach są w stanie słuchać jej wszędzie na każdy sposób.

Uniwersalne słuchawki bezprzewodowe

Idealne do słuchania muzyki w domu, rozmawiania przez telefon, słuchania podcastów, grania w gry, czy podczas biegania. Słuchawki bezprzewodowe są tak uniwersalne, że powinien posiadać je każdy, kto jest zainteresowany słuchaniem muzyki, albo wygodnymi rozmowami telefonicznymi.

Moje AirPods Pro są ze mną praktycznie zawsze. Są dla mnie najwygodniejszym sposobem na przeprowadzanie rozmów telefonicznych, wideokonferencji, ale również do słuchania podcastów. Dzięki zaawansowanym funkcjom jak ANC, jestem w stanie odciąć wszelkie dźwięki , które mogłyby mnie rozpraszać. Podwójne mikrofony sprawiają, że idealnie mnie słychać, a spatial audio i inne technologie wspierające słuchanie muzyki umożliwiają odtwarzanie ulubionych utworów na prawdziwie idealnym poziomie.

A na dodatek, takie słuchawki wcale nie muszą być drogie, przekrój jest ogromny. Możemy zarówno kupić tańsze modele Xiaomi za kilkadziesiąt złotych, jak i topowe słuchawki Apple. Dzięki temu każdy może kupić taki model jaki jemu/jej odpowiada.

Dźwięk z telewizora jest kluczowy

Jeśli oglądamy film, to często równie ważnym elementem jak warstwa wizualna jest warstwa audio. Muzyka w takich filmach jak Władca Pierścieni, czy Gwiezdne Wojny jest wręcz kultowa. A odpowiednie dźwięki potrafią budować niesamowity klimat w filmach grozy i akcji.

Dlatego tak ważne jest dobre nagłośnienie, a producenci telewizorów nawet nie ukrywają, że dzisiejsze telewizory mają głośniki po to, żeby miały. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku są soundbary, które potrafią dać bardzo dobry dźwięk w rozsądnych pieniądzach.

Podstawowe jednostki wyposażone w dźwięk 2.1 już są w stanie grać lepiej niż większość telewizorów, a kosztują kilkaset złotych. Najbardziej topowe modele za to są w stanie zaoferować wysokiej jakości dźwięk przestrzenny.

Outdoor, impreza? Sprzęt jest na wszystko!

W ramach SmartMe przetestowałem wiele głośników outdoorowych. Są one idealne na wypad pod namiot, albo na plażę. Jeśli chcemy posłuchać muzyki bez podpięcia do prądu to takie rozwiązania sprawdzą się idealnie.

Ciekawymi rozwiązaniami są również power audio, które często trafiają na imprezy. Dzięki nim można obsłużyć nawet większe imprezy dla dużej ilości ludzi. Moc rzędu 300 albo 400 W potrafi rozkręcić nawet kilkadziesiąt osób.

Dla każdego coś dobrego

Na co dzień słuchawki bezprzewodowe. Do telewizora podłączone dwa HomePod’y (ciągle poluję na dobrego soundbara). W trakcie wyjazdów outdoorowe głośniki Tronsmart. Urządzeń audio mam wiele i każde ma swój cel, w waszym przypadku pewnie jest podobnie. Mam nadzieję, że kilka przykładów pokazanych dzisiaj sprawi, że odkryjecie coś nowego co jeszcze bardziej poprawi wasze doświadczenie z audio.

Materiał przygotowany we współpracy z Euro RTV AGD


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz