Użytkownicy HomePodów mogą się cieszyć nową funkcją, która zawita na ich urządzenia wraz z najnowszą aktualizacją. Koniec z problemami z wieloma użytkownikami.

HomePod już od jakiegoś czasu pozwala na rozpoznawanie głosu różnych użytkowników i wykorzystuje ich powiązania z kontami iCloud. Pojawiał się jednak problem, gdy HomePod nie był w stanie rozpoznać głosu danego użytkownika. Często zdarza się też, że HomePodem steruje głównie jedna osoba.

I to właśnie w związku z tymi problemami pojawiło się rozwiązanie w postaci najnowszej aktualizacji – 14.3. Dzięki niej można przypisać HomePoda do jednego konta. Dzięki temu, gdy nie rozpozna głosu, uzna automatycznie, że jest to osoba, do której został przypisany.

Jak to zrobić?

  • Wejdź w opcje HomePoda i kliknij w Ustawienia.
  • Przewiń do Muzyka i podcasty.
  • Kliknij w Użytkownik główny.
  • Wybierz użytkownika, którego konto ma być użyte, gdy HomePod nie rozpozna głosu.

Można też skorzystać z konta własnego HomePoda. Dzięki temu rozwiązaniu korzystanie z HomePoda powinno być jeszcze prostsze.

Sposób został po raz pierwszy opublikowany na MójMac.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *