Użytkownicy HomePodów mogą się cieszyć nową funkcją, która zawita na ich urządzenia wraz z najnowszą aktualizacją. Koniec z problemami z wieloma użytkownikami.

HomePod już od jakiegoś czasu pozwala na rozpoznawanie głosu różnych użytkowników i wykorzystuje ich powiązania z kontami iCloud. Pojawiał się jednak problem, gdy HomePod nie był w stanie rozpoznać głosu danego użytkownika. Często zdarza się też, że HomePodem steruje głównie jedna osoba.

I to właśnie w związku z tymi problemami pojawiło się rozwiązanie w postaci najnowszej aktualizacji – 14.3. Dzięki niej można przypisać HomePoda do jednego konta. Dzięki temu, gdy nie rozpozna głosu, uzna automatycznie, że jest to osoba, do której został przypisany.

Jak to zrobić?

  • Wejdź w opcje HomePoda i kliknij w Ustawienia.
  • Przewiń do Muzyka i podcasty.
  • Kliknij w Użytkownik główny.
  • Wybierz użytkownika, którego konto ma być użyte, gdy HomePod nie rozpozna głosu.

Można też skorzystać z konta własnego HomePoda. Dzięki temu rozwiązaniu korzystanie z HomePoda powinno być jeszcze prostsze.

Sposób został po raz pierwszy opublikowany na MójMac.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty