Chcesz jak najlepiej zadbać o swój organizm? Nie zapomnij o mierzeniu ciśnienia! Pomoże Ci w tym łatwy w obsłudze, bezprzewodowy ciśnieniomierz iHealth Track. Monitoruj swoje zdrowie codziennie dzięki smart rozwiązaniom!

W budowaniu świadomości o własnym organizmie i zdrowiu niewątpliwie może pomóc dobry i dokładny aparat do mierzenia ciśnienia. Tego typu urządzenia to podstawowy element domu osób aktywnych i uprawiających sport, a także tych, którzy zdiagnozowali problemy z nadciśnieniem tętniczym czy innymi chorobami. Codzienna i bezproblemowa kontrola ciśnienia oraz tętna jest możliwa dzięki smart urządzeniom bezprzewodowym, które pozwalają na szybki odczyt wyniku oraz zapis w aplikacji.

Pierwsze wrażenie

Nieduże pudełko zawiera zestaw, w którym znajdują się:

  • bezprzewodowy ciśnieniomierz,
  • rękaw,
  • cztery baterie AAA,
  • instrukcja obsługi (niestety bez polskiej wersji językowej).

Na opakowaniu znajdują się informacje o aplikacji oraz kod QR, który pozwoli w szybki sposób ściągnąć ją na telefon. Można też zapoznać się ze specyfikacją iHealth. Urządzenie jest niewielkie, dzięki czemu można je zabrać ze sobą nawet w podróż (szczególnie gdy rezygnujemy z ciśnieniomierzy nadgarstkowych na rzecz dokładniejszego pomiaru).

Bezprzewodowy ciśnieniomierz iHealth naramienny

Jak działa naramienny, bezprzewodowy ciśnieniomierz iHealth?

Urządzenie do mierzenia ciśnienia od iHealth Labs Europe jest bardzo proste w użytkowaniu. Świadczą o tym chociażby tylko dwa przyciski o dwóch różnych funkcjach oraz proste oznaczenia kolorystyczne pojawiające się na ekranie. Aby uruchomić aparat, należy najpierw włożyć baterie oraz podpiąć rękaw. Plusem są znajdujące się na rękawie rysunki i informacje, wskazujące, jak poprawnie założyć go na rękę.

Po kliknięciu w przycisk „Start” rozpoczyna się pompowanie rękawa i pomiar ciśnienia – trwa to ok. 1 minuty. Po tym otrzymujemy wynik ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz puls. Ciśnieniomierz rozpoznaje, czy otrzymany wynik jest optymalny, normalny czy też może przekracza normę. W zależności od tego ekran zaświeca się na zielono, żółto lub czerwono.

Urządzenie może wykryć także nieregularne tętno. Zaznaczy to na ekranie migającym symbolem. Jak podaje producent,  w takim wypadku wynik ciśnienia może być niedokładny.

Trzy ostatnie pomiary trafiają do pamięci aparatu. Można je wyświetlić po kliknięciu w przycisk oznaczony literą „M” (trzysekundowe przytrzymanie guzika spowoduje usunięcie danych). Na szczęście ciśnieniomierz iHealt jest smart i dzięki temu możemy skorzystać z aplikacji.

Ciśnieniomierz bezprzewodowy iHealth Track

Aplikacja iHealth, czyli koniec z zapisywaniem wyników w notesiku!

Rozwiązania smart ułatwiają niektóre czynności. W przypadku smart aparatu do mierzenia ciśnienia będzie to regularne zapisywanie pomiarów w pamięci aplikacji. A to oznacza koniec z notesami czy innymi kartkami, które prędzej czy później się gdzieś zgubią! Teraz możemy wyniki mieć zawsze przy sobie i skorzystać z nich na przykład podczas wizyty u lekarza.

Aplikacja iHealth łączy się z urządzeniem przez Bluetooth. Trzeba też po jej zainstalowaniu na smartfonie założyć sobie konto i wybrać sprzęt, który chcemy sparować (oprócz ciśnieniomierza są tam waga, zegarek oraz pulsoksymetr). Wyniki pomiaru ciśnienia są przesyłane na telefon po kliknięciu w przycisk „SYNC”. Dostajemy też podgląd poprzednich wyników, a także różnego rodzaju wykresy – w tym także wykres z kolorami ustalonymi przez WHO. Po wejściu w szczegóły można też zaznaczyć nastrój, aktywność oraz dodać notatkę.

Aplikacja iHealth do bezprzewodowego ciśnieniomierza iHealth

Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę – możemy ustawić w niej przypomnienia.

Podsumowanie

Naramienny, bezprzewodowy ciśnieniomierz iHealth Track to smart rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Świetnie sprawdzi się w użytkowaniu przez wszystkich, którzy po prostu chcą dokładnie sprawdzać swoje ciśnienie oraz tętno. Skorzystają z niego także ci, którzy ze względu na problemy ze zdrowiem potrzebują dobrego urządzenia do codziennych pomiarów. Dobrym pomysłem jest oczywiście używanie aplikacji – dzięki temu nie tylko możemy zapisywać wyniki, ale także porównywać je.

Ciśnieniomierz może być także przeznaczony dla osób starszych. A to wszystko za sprawą bardzo łatwej obsługi. Dodatkowo – informacje zwarte w kolorach, a także brak nagromadzenia danych na ekranie sprawia, że mierzenie ciśnienia jest naprawdę proste.

Niewielki rozmiar czy brak kabla zwiększają użyteczność urządzenia iHealth Track. Jest jednak rzecz, która mogłaby ją nieco poprawić – zasilanie. Aparat do mierzenia ciśnienia potrzebuje czterech baterii. Szkoda, że nie można go jednak połączyć z ładowarką przez USB.

Cena ciśnieniomierza od iHealth Labs Europe to ok. 150 zł.

Sprawdź też recenzowany już przez SmartMe ciśnieniomierz z funkcją bezpośredniego łączenia z telefonem.

Smart bezprzewodowy ciśnieniomierz iHealth


Polonistka, która ratuje nam życie! Nie ukryje się przed nią żadna literówka albo dziwnie skonstruowane zdanie. Każde zdanie w serwisie musi przejść jej rygorystyczne testy. Z zamiłowania podróżniczka, szczególnie umiłowała sobie góry.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *