Tak jak wspominałem podczas unboxingu, dostałem do zrecenzowania PlayNow TV Box, czyli zestaw telewizyjny od Play. A to oznacza, że jestem już oficjalnie gwiazdą Play. Nie spodziewałem się jednak, że PlayNow TV Box jakkolwiek mnie zaskoczy. A jednak to się udało!

Czym jest PlayNow TV Box? To przystawka do telewizji od Play, która ma dwa główne zadanie. Po pierwsze dzięki niej mamy pełną telewizję, tak jakbyśmy zainstalowali zwykły dekoder, a po drugie nasz telewizor staje się smart. Takich przystawek na rynku jest już naprawdę wiele.

Miałem okazję testować Mi Box S, Mi TV Stick i Orange 4K. Czy PlayNow TV Box jakkolwiek się wyróżnia?

PlayNow TV Box

Czy wygląd się liczy?

PlayNow TV Box jest dotychczas największą przystawką TV, z jaką miałem do czynienia. Nie będę jej porównywać do Sticka, ale bardziej do przystawki Orange czy Xiaomi. W tym wypadku Play oferuje znacznie większe urządzenie. Tym, co się od razu rzuca w oczy, na pewno jest wejście na antenę.

PlayNow TV Box

Pomimo tego, że przystawka jest większa, to nadal można ją schować za telewizorem albo wstawić na półkę pod nim i będzie się prezentować całkiem w porządku. Urządzenie jest w kolorze czarnym. Znajduje się na nim logo Play. Patrząc na nie, mam wrażenie, że mam do czynienia z przystawką lepszej jakości, tak więc prezentuje się bardzo dobrze.

PlayNow TV Box – Android TV na sterydach

Przystawka od Play działa na Androidzie, tak jak wszystkie inne (chyba tylko Canal+ we Francji postawił na Apple TV). Nie mamy tu jednak do czynienia z czystym Androidem, co o dziwo, jest zaletą! Play zrobił swoją nakładkę, która praktycznie przysłania Androida. I choć najczęściej oznacza to spowolnienie działania, to w tym przypadku jest inaczej.

PlayNow TV Box

Nakładka Play działa szybko, wręcz zadziwiająco szybko, i sprawniej od czystego Androida, który mamy w Orange TV Box czy Mi Box S. Gdy spojrzymy na główny ekran, to zobaczymy kompletnie nowy layout z dużą dozą playowskiego fioletu.

Na głównym ekranie mamy dostęp do programów, które aktualnie są emitowane w telewizji. Możemy podejrzeć, co będzie wyświetlane później. Przeskakiwanie pomiędzy programami i propozycjami jest bardzo płynne i gdy tylko go klikniemy, to od razu wskakujemy na telewizję. Bez opóźnienia, które kojarzy mi się z tego typu przystawkami.

Aplikacje? Mamy to!

Zaletą PlayNow TV Box jest na pewno to, że nadal mamy dostęp do wszystkich aplikacji, do których się przyzwyczailiśmy. Mówię tutaj o HBO Go, Prime Video czy Netflix, który jest wielkim nieobecnym na Orange TV. Do kolejnych aplikacji przechodzimy, zjeżdżając w dół i sunąc pomiędzy aplikacjami. Tak samo jak w czystym Androidzie.

PlayNow TV Box

Płynna telewizja z PlayNow TV Box

To, na czym mi najbardziej zależało, to sprawdzenie, jak będzie wyglądało przełączanie pomiędzy telewizją a aplikacjami w boxie. Bardzo często przełączałem pomiędzy programami, aplikacjami, programami i tak dalej. PlayNow TV Box nie stracił nic na płynności.

Dla mnie w nowoczesnych boxach chodzi właśnie o to, aby mieć analogiczne doświadczenie do zwykłej telewizji. Gdy mamy pilota w ręku, nie chcemy czekać, aż przełączy się program, a tego niestety nie unikniemy przy nowych boxach. Tego problemu nie ma jednak z Play. Telewizja jest wpleciona w przystawkę. I o to chodzi.

Jeszcze dwa słowa o pilocie

Pilot od Play też mnie urzekł jednym aspektem. Nareszcie mam pilot, dający dostęp do wszystkich serwisów streamingowych, których potrzebuję. Netflix znajdziemy wszędzie, Amazon Prime – tylko czasem. Ale Play jako pierwszy dorzucił jeszcze HBO GO, dzięki czemu w sumie nie muszę wchodzić do panelu głównego. Wszystko mam na pilocie!

PlayNow TV Box

Jedyne o czym myślę, to to, że Play będzie musiał przerobić piloty od nowego roku, gdyż HBO Go zmieni się w HBO Now. Fajnie też, żeby dorzucili Disney+, jak się u nas pojawi 🙂

Cena i podsumowanie

Box od Play jest podstawowym boxem u tego operatora co jest dużą zaletą w stosunku do Orange, gdzie musimy płacić za niego 20 zł miesięcznie (10 zł za multiroom i ekstra 10 zł za urządzenie). Tutaj za 25 zł mamy już podstawowy wariant telewizji.

Play stworzył najlepszą przystawkę telewizyjną. Dziwne jest to napisać, ale taka jest prawda, bo Play bije na głowę i Orange, i Mi Box S! A ich porównanie już wkrótce na portalu 😉


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz