Mi Hub V3 to najnowsza bramka od Xiaomi. Posiada ona wiele nowych funkcji w stosunku do poprzednika, czy bramki Aqara. Są to m.in. bramka BLE, czy większa ilość obsługiwanych produktów (64 w stosunku do 32). Xiaomi jednak jej poskąpiło porządnego głośnika, przez co nie jest tak skuteczna jak Aqara Hub przy odstraszaniu intruzów. Jest na to jednak sposób.

Mi Hub V3 przekazuje nam wszystkie informacje za pomocą specyficznego pikania. Kiedy uruchomi się alarm to wtedy też pika, tylko znacznie głośniej i szybciej. Nadal jest to jednak tylko pikanie i trzeba się wysilić, żeby je tak naprawdę usłyszeć. Dlatego też sprawdziłem, czy nie ma możliwości wykorzystania do tego mojej bramki Aqara.

Aqara ma znacznie lepiej rozwiniętą funkcję alarmu. W momencie uruchomienia alarmu wyje i miga na czerwono. Zatem jeśli wymieniacie Aqara Hub na Mi Hub V3 w dalszym ciagu może Wam się przydać jako alarm.

Prosta automatyzacja Mi Hub V3

Żeby tego dokonać musicie zrobić prostą automatyzację. Krok po kroku pokażemy Wam w jaki sposób alarm w nowej bramce wyzwoli bramkę Aqara. W pierwszej kolejności musicie wejść w automatyzacje i wybrać Mi Hub V3. Wybieracie w niej jedyną opcję jaką daje nam bramka, czyli alert.

Mi Hub V3
Mi Hub V3
Mi Hub V3

W drugim kroku musicie wybrać bramkę Aqara Hub i wśród dostępnych opcji wybrać „Play selected ringtone”. Żeby znaleźć dźwięki alarmu musicie zjechać niżej i wybrać taki jaki Wam odpowiada.

Mi Hub V3
Mi Hub V3
Mi Hub V3

Wynikiem tej automatyzacji będzie włączenie alarmu w Aqara Hub za każdym razem jak włączy się alarm w Mi Hub V3. Dodatkowo, możecie powtórzyć krok pierwszy i w drugim kroku wybrać „Turn Light on”, żeby dodatkowo zapalić światło w hubie Aqara, kiedy wykryte zostanie niebezpieczeństwo.

Pełna recenzja nowego Hub’a od Xiaomi już wkrótce pojawi się na na naszym portalu. Jeśli chcielibyście go kupić to możecie to zrobić poprzez tą aukcję na AliExpress. A jeśli potrzebujecie dokupić Aqara Hub to możecie to zrobić poprzez ten link.

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *