Nigdy przesadnie nie przejmowałem się sportem i nie sprawdzałem zbyt często swojej wagi. Z czasem jednak zacząłem biegać, jeździć na rowerze, chodzić na siłownię i lepiej się odżywiać. Nowy tryb życia sprawił, że postanowiłem kupić wagę i to najlepiej taką jak te, z których możemy korzystać na siłowni. Tym sposobem spotkałem Xiaomi Mi Body Scale 2, a dzisiaj opowiem Wam o przygodzie z tym urządzeniem, która ciągle trwa.

Mi Body Scale 2 to waga drugiej generacji od Xiaomi. W stosunku do pierwszej wagi mamy tu prawdziwą przepaść, bo druga generacja doczekała się genialnej funkcji, czyli opisu składu naszego ciała. To, czy mamy 60, 70, 80, 90 kilogramów, tak naprawdę nie musi wiele znaczyć, ponieważ może być kwestią budowy naszego ciała. Istotne są jednak takie wskaźniki jak BMI, procent tkanki mięśniowej i kilka innych parametrów, które możemy poznać dzięki wadze Mi Scale 2. 

Pierwsze wrażenie

Po wypakowaniu nowej wagi, czyli Mi Body Scale 2, i postawieniu jej obok dotychczasowej Xiaomi stwierdziłem, że bardziej podobała mi się poprzednia generacja, choć jest to oczywiście kwestia gustu. Tym, co ze względów estetycznych mniej mi się podoba w nowej wadze, są cztery okrągłe miejsca, gdzie musimy stanąć, aby waga mogła rozpocząć pomiar tkanki. Funkcjonalność wygrywa tutaj z estetyką, co nie zmienia faktu, że nadal jest to naprawdę ładna waga. Jest cienka i zgrabna, więc zdecydowanie nie będzie szpecić łazienki, tylko stanie się ładnym dodatkiem.

Mi Body Scale 2 jest zasilana czterema bateriami AAA, które wkładamy od spodu. Waga na jednym zestawie baterii wytrzymuje od pół roku do roku, w zależności od intensywności jej użytkowania.

Na zdecydowany plus trzeba zaliczyć biały wyświetlacz pokazujący aktualnie mierzoną wagę ciała. Mimo że mamy tu połączenie białego z białym, to wszystko jest dobrze widoczne.

Aplikacja dla Xiaomi Mi Body Scale 2

Jak przy każdym nowym sprzęcie, zacząłem od szukania połączenia aplikacji z wagą. W tym wypadku nie mamy do czynienia z MiHome, tylko z Mi Fit, czyli sportową aplikacją Xiaomi. Parowanie wagi jest banalnie proste, odbywa się przez bluetooth i już po chwili mamy ją dodaną do naszych urządzeń. 

Przyznaję, że w najnowszej wersji aplikacji jest ona bardzo zgrabnie wkomponowana w ekran. Na dwóch niewielkich panelach dostajemy wszystkie kluczowe informacje w bardzo przejrzysty sposób. Kolejny duży plus dla projektantów Xiaomi – tym razem tych od aplikacji.

Dodatkową opcją, oprócz samego ważenia i parametrów z nim związanych, jest opcja sprawdzenia naszej równowagi. Waga sprawdza jak długo utrzymamy się na jednej nodze i pokazuje nam wykres. Traktuję to jednak bardziej jako ciekawostkę niż coś faktycznie przydatnego.

Mi Body Scale 2
MI Body Scale 2
Mi Body Scale 2
Mi Body Scale 2

Ważenie

Podstawową funkcją wagi powinno być ważenie i tak jest również w tym wypadku. Sam proces jest dość szybki i najlepiej mieć wtedy pod ręką smartfon. Pasek postępu pokazuje nam jak szybko idzie wadze mierzenie. Istotna informacja: jeśli chcemy wykonać również pomiar naszych parametrów, musimy stanąć na wadze gołymi stopami. Pomiar odbywa się za pomocą niewyczuwalnych impulsów elektrycznych, które mogłyby zostać powstrzymane przez gęste froty 😉

Po poprawnym zmierzeniu zobaczymy naszą wagę oraz ocenę sylwetki w trzech kategoriach: tkanki tłuszczowej, mięśni i wody oraz BMI. Wszystkie dane są automatycznie zapisywane, dzięki czemu, jeśli będziemy ważyć się regularnie, będziemy mogli sprawdzać zmiany zachodzące w naszym ciele.

Pomiar wagi dziecka

Ciekawą funkcją jest opcja pomiaru wagi dziecka. Po wybraniu tej opcji w dolnym menu stajemy na wadze najpierw sami, a później z naszą pociechą. Po tej czynności skomplikowane algorytmy oparte na uczeniu maszynowym oraz sztucznej inteligencji ( 😉 ) obliczają wagę naszego potomka.

Dla fanów Apple – aplikacja Zdrowie

Dla fanów „nadgryzionego jabłka” plusem może być integracja z natywną aplikacją Zdrowie na IOS. Wszystkie dane z wagi są bezpośrednio przesyłane (po uprzedniej zgodzie użytkownika) do głównej aplikacji, gdzie również możemy je przeglądać. Jeśli ktoś na tej właśnie aplikacji opiera swoje obserwacje, to również duża zaleta. Poniżej wygląd tych samych danych w aplikacji Zdrowie.

Mi Body Scale 2

Podsumowanie Xiaomi Mi Body Scale 2

Waga jest naprawdę przydatna i dobrze wykonana. Mam wrażenie, że jest bardziej plastikowa niż poprzednia generacja, brakuje w niej elementów szklanych i panele do pomiarów niezbyt mi pasują, ale jako całość Mi Body Scale 2 wygląda ładnie.

Wszystkie smart elementy wagi sprawdzają się naprawdę dobrze. Nie musisz już iść na siłownię, żeby zrobić sobie pełne pomiary – możesz to zrobić w domu. Dodatkowo jest to naprawdę fajny dodatek dla tych, którzy budują swój smart dom i chcą być fit.

Szczerze polecam!

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

7 myśli na “Mi Body Scale 2 od Xiaomi – prawdziwie smart waga

  1. tuc80762 pisze:

    Jakie to skomplikowane algorytmy oparte na uczeniu maszynowym obliczają wagę malucha? Jeśli dziecko = pomiar z dzieckiem – pomiar bez dziecka wymaga SI to jakim cudem ludzie na księżyc polecieli bez tego?

    1. Ariel pisze:

      Jest tak jak piszesz 🙂 Można wejść na wagę z dzieckiem, później samemu i to odjąć albo zrobić dokładnie to samo i waga sama nam pokaże wynik odejmowania. Nic więcej ponad to 😉

  2. tuc80762 pisze:

    Jakie to skomplikowane algorytmy oparte na uczeniu maszynowym obliczają wagę malucha? Jeśli dziecko = pomiar z dzieckiem – pomiar bez dziecka wymaga SI to jakim cudem ludzie na księżyc polecieli bez tego?

    1. Ariel pisze:

      Jest tak jak piszesz 🙂 Można wejść na wagę z dzieckiem, później samemu i to odjąć albo zrobić dokładnie to samo i waga sama nam pokaże wynik odejmowania. Nic więcej ponad to 😉

  3. Patrik pisze:

    Någon mer än jag som har problem med att appen visar fel idealvikt? 😉

    Jag är 190 cm, vältränad och väger 105 kg. Enligt Mi Fit så är min idealvikt 77kg!? Övriga siffror blir ju då också fel.

    Är det ett känt fel?

    Mvh
    Patrik

Dodaj komentarz