Biedronka dalej pokazuje, że jest pierwszym polskim dyskontem z bogatą ofertą urządzeń Smart. Tym razem jest to smart waga hoffen. Bardzo przydatny przedmiot, który już od czwartku znajdziecie w biedronce. I to w bardzo dobrej cenie!

Smart Waga to urządzenie, które było pierwszym produktem Xiaomi w moim domu. Recenzje drugiej generacji ich wagi możecie również znaleźć na naszym portalu. Okazuje się jednak, że można mieć jeszcze taniej całkiem przyzwoitą wagę. Biedronka, pod marką Hoffen, zaprezentuje bowiem swoją nową wagę za 59,90 zł.

W tej wadze również zastosowano BIA, czyli metodę bioelektrycznej analizy impedancji (oporu elektrycznego) ciała. Dzięki niej nie tylko zmierzymy swoją wagę, ale również poziom tłuszczu, czy wody w ciele. Takie wagi są szeroko wykorzystywane w siłowniach, u dietetyków, czy przez trenerów personalnych.

Waga Hoffen – Ekran LCD i pomiary

Wadze niczego nie brakuje. Pomiary będzie pokazywać na dużym ekranie LCD, a gdy połączymy ją z naszym smartfonem (tylko Android) to również tam znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia!

Waga przyda się zarówno osobom na diecie jak i osobom uprawiającym sport. Będzie mogli w niej zmierzyć m.in. indeks BIA, zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody i masy kostnej w organizmie. Taki typ wagi mocno wspiera nas w walce o zdrowsze ciało.

Hoffen

Aplikacja

Aplikacja dołączona do wagi jest w stanie nam pokazać naprawdę wiele informacji. Będziemy w niej mogli znaleźć m.in.:

  • Naszą wagę
  • Wskaźnik BMI
  • Procentową zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni oraz wody
  • Wskaźnik wisceralnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz trzewny, to ten, który znajduje się na narządach wewnętrznych, a nie bezpośrednio pod skórą. Niedawno pisaliśmy o urządzeniu, które również jest w stanie go mierzyć
  • Metabolizm spoczynkowy
  • Masę kostną

A z każdym kolejnym pomiarem będziecie mogli porównać go z poprzednim.

Na tym jednak aplikacja się nie zatrzymuje, gdyż jest w stanie pokazywać jeszcze więcej!

  • Ilość białka w organizmie,
  • Poziom otyłości, czyli różnię pomiędzy idealną wagą, a naszą
  • Wiek biologiczny, który obrazuje ogólną kondycję organizmu
  • LBM (Lean Body Mass – masa ciała bez tkanki tłuszczowej)

Muszę przyznać, że jestem naprawdę zainteresowany tą wagą. Znajdziecie ją w sklepach biedronkach w dniach od 13 do 27 lutego.

Źródło i zdjęcia: Informacja prasowa

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty