Zdrowie to coś, o co trzeba dbać regularnie. I nie mówię tutaj tylko o chodzeniu do lekarzy. W obecnych czasach i przy dostępności sprzętów możemy być na bieżąco z naszymi wynikami. Dlatego dzisiaj mam dla Was recenzję iHealth Wireless Blood Pressure Wrist monitor, czyli ciśnieniomierza nadgarstkowego od iHealth. Czy jest to sprzęt dla każdego? Zazwyczaj zajmuję się recenzowaniem urządzeń beauty, takich jak na przykład inFace (Xiaomi inFace jajko), tym razem na tapetę wzięłam jednak coś, co pomoże mi zachować zdrowie do mojego zdrowego wyglądu. Zapraszam na recenzję. 

Co znajdziemy w opakowaniu i pierwsze wrażenie

Pudełko jest dość spore jak na mały ciśnieniomierz, ale dzięki temu urządzenie przychodzi całkiem dobrze zabezpieczone. Na przodzie pudełka widzimy urządzenie oraz bardzo stary model iPhona, co w sumie mnie rozbawiło. Jest to jednak jeden ze starszych ciśnieniomierzy od iHealth, więc obrazek jest jak najbardziej na miejscu. W dodatku, jeśli posiadamy aplikację Evernote, możemy ją podłączyć razem z urządzeniem i właśnie tam będą zapisywały się nasze dane.

Po prawej stronie pudełka znajdziemy listę rzeczy, które powinny znajdować się w środku: 

  • Wireless Blood Pressure Wrist Monitor – nasz ciśnieniomierz;
  • Instrukcja w paru językach – w mojej wersji Polskiego brak;
  • Quick Start Guide;
  • Kabel do ładowania;
  • Case/opakowanie do przechowywania ciśnieniomierza.

iHealth Blood Pressure Wrist Monitor

Co prawda na samym opakowaniu widnieje informacja, że urządzenie działa na ipadach, ipodach i iphonach, ale obecnie aplikację można ściągnąć też na Androida i też w taki sposób sprzęt będzie działać. Używam tego ciśnieniomierza już jakiś czas i było to moje pierwsze urządzenie smart.

Specyfikacja techniczna i informacje dodatkowe

Zobaczmy teraz specyfikację techniczną urządzenia i parę dodatkowych informacji na jego temat.

  • Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth V3.0+EDR
  • Pomiar ciśnienia skurczowego/rozkurczowego, akcji serca oraz tętna
  • Zapis wyników na kilku urządzeniach i możliwość porównania ich z normami Światowej Organizacji Zdrowia WHO
  • Łatwy i szybki sposób dzielenia się swoimi wynikami z innymi osobami
  • Technologia wykrycia ruchu pomagająca ułożyć nadgarstek w najlepszej pozycji przy pomiarze
  • Obwód rękawa: 13,5-22 cm
  • Zasilanie: DC5V, 1.0A
  • Bateria: 3.7V Li-ion 400 mAh
  • Dokładność pomiaru ciśnienia: ±3 mm Hg
  • Przedział pomiaru pulsu: 40-180 uderzeń/min
  • Przedział pomiaru ciśnienia: 0-300 mmHg
  • Wyświetlanie pomiarów w czasie rzeczywistym
  • Urządzenie pozwala zapisywać dane o ciśnieniu skurczowym i rozkurczowym, rytmie serca oraz pulsie
  • Wyniki pomiarów i historia zmian są wyświetlane w postaci kolorowych list i wykresów
  • Dodatkiem do aplikacji jest bezpłatna usługa w chmurze, w której można bezpiecznie przechowywać dane i sporządzać kopie zapasowe.
  • Sprawdzanie – Urządzenie daje możliwość rejestrowania ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, częstości akcji serca, fali tętna i czasu pomiaru.
  • Rejestrowanie – Teraz możesz monitorować aktywność fizyczną i codzienną dietę w ramach ogólnego programu prozdrowotnego.
  • Monitorowanie – Dynamiczne wykresy pozwalają monitorować postępy. Wyniki można porównywać ze średnimi historycznymi, a także z systematyką WHO.

Samo urządzenie nie posiada też wyświetlacza, więc wszystkie informacje znajdziemy w aplikacji. Na ciśnieniomierzu zobaczymy tylko znak parowania i połączenia z aplikacją oraz informację, że jest rozładowane.

Aplikacja iHealth dla iHealth Blood Pressure Wrist Monitor

Moja wersja urządzenia nie posiada wbudowanego monitora, więc aplikacja w tym przypadku jest niezbędna. Wiem jednak, że nowa wersja już ten monitor posiada (może czas na zmianę modelu?). 

Po otwarciu aplikacji iHealth widzimy wykres z naszymi danymi. Możemy sprawdzić te ostatnie, sprzed tygodnia, miesięczne, a nawet i roczne.

Aby zacząć pomiar ciśnienia, klikamy na trzy kreski w lewym górnym roku, a następnie na “Blood Pressure”. Pokaże nam się znak Bluetooth, a aplikacja zacznie łączyć się z naszym ciśnieniomierzem, który musimy manualnie uruchomić przyciskiem. 

Kiedy urządzenie się połączy, co trwa dosłownie parę sekund, dostajemy przycisk “Start” oraz dwie opcje “Single” oraz “Triple-Check”. Ta ostatnia opcja działa tylko z rana. Kiedy ją wybierzemy, urządzenie zacznie cykl 3 badań. Ja raczej korzystam z tej pierwszej. Po naciśnięciu “Start” pokazuje się obrazek, dzięki któremu wiemy, jak umiejscowić rękę. Ciśnieniomierz wyczuwa w jakiej pozycji jest nasza ręka i pomaga nam ustawić ją w optymalnej pozycji do badania. Zresztą tylko wtedy, kiedy dobrze ustawimy rękę, będziemy w stanie nacisnąć przycisk “continue”, który pozwoli zacząć badanie. 

Następnie widzimy w czasie rzeczywistym przebieg badania, który kończy się planszą z wynikiem. 

Na samym urządzeniu widzimy tylko informacje, że nasze urządzenie jest podpięte oraz kiedy jest rozładowane.

W samej aplikacji możemy też wprowadzić sami dane, jeśli np. byliśmy u lekarza i tam sprawdzili nam ciśnienie. Możemy też przesłać nasze wyniki do naszego lekarza albo po prostu je zapisać w Evernote. 

Aplikacja jest cała po angielsku, to też coś, na co powinniście zwrócić uwagę przy tym urządzeniu.

Poniżej znajdziecie video, które pokazuje w jaki sposób aplikacja pobiera dane i jak wygląda cały proces badania.

Podsumowanie iHealth Blood Pressure Wrist Monitor

Mimo że jest to jeden ze starszych modeli ciśnieniomierzy iHealth, uważam, że jest to całkiem dobre urządzenie. Staram się go używać regularnie, dzięki czemu jestem w stanie pilnować swojego ciśnienia i rytmu serca.

Jedną z wad tego urządzenia jest brak monitora. Tak jak wspominałam, to już zostało dodane w nowszej wersji i trochę żałuję, że to jej właśnie nie mam. Na szczęście jest aplikacja, która powie mi dokładnie wszystko, co potrzebuję wiedzieć.

Druga wadą jest to, że ciśnieniomerz ma dziwne wejście do ładowania. Nie jest to żadne z popularnych wejść. W zestawie też nie dostajemy ładowarki, więc jeśli nie macie żadnej pod ręką może być problem z ładowaniem urządzenia.

Z urządzeniem dostajemy też całkiem dobrej jakości case, który chroni je podczas podróży i nie tylko. Właściwie to mój ciśnieniomierz cały czas jest w swoim “domku” tak na wszelki wypadek. 

Kolejnym dużym plusem tego urządzenia jest to, że bateria bardzo długo działa. Nie ukrywajmy też faktu, że samo badanie trwa dość szybko, bo około 30 sekund, więc ciśnieniomierz nie ma dużej możliwości rozładowania się.

Podsumowując, polecam to urządzenie z całego zdrowego serduszka. Jest to coś, co każdy z nas powinien mieć w domu. A fakt, że widzimy informacje w aplikacji i możemy monitorować zmiany to wielki plus. Nowa wersja tego urządzenia kosztuje około 250 zł na popularnych portalach. Warto się z nią zapoznać.

Najnowszy model znajdziecie pod tym linkiem tutaj.

A przy okazji przypominamy o naszym konkursie iHealth!


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz