Powoli zbliżam się do trzydziestki. A to oznacza, że moje ciało powoli zaczyna dawać pewne znaki. A to w krzyżu coś strzyka, a to z krążeniem w stopach coś się dzieje. Ten drugi problem zaczął być prawdziwym problemem, kiedy wróciłem do jeżdżenia na nartach. Zimne stopy odbierały mi całą przyjemność z jazdy! Na szczęście pewnego dnia wszedłem do Decathlonu i zobaczyłem ogrzewacz do stóp i wkładki do butów narciarskich.

Nigdy nie sądziłem, że coś takiego będzie mi potrzebne podczas jazdy na nartach. Od jakiegoś czasu jednak potrzebowałem czegoś co ogrzeje mi stopy w butach. W ten sposób natrafiłem właśnie na ogrzewacze z Decathlonu. Możemy znaleźć dwa rodzaje: ogrzewacz do stóp i ogrzewacz do rąk.

Ogrzewacz do stóp
Ogrzewacz do stóp

Ich sposób działania jest banalnie prosty. Wyciągamy je z pudełka i dajemy na 10 min. do pokojowej temperatury (ok. 20 stopni) i naklejamy na odpowiednie miejsce. Ogrzewacze stóp naklejamy na górną powierzchnię stopy. Ogrzewacze rąk wsadzamy sobie np. do kurtki i wyciągamy, gdy zmarzną nam ręce.

Ogrzewacz do stóp
Ogrzewacz do stóp

Ogrzewacze działają bez przerwy przez 6 godzin. Więc nie ma problemu z tym, że będzie Wam zimno. Jedynym minusem jest ich jednorazowość. Po skończeniu działania, wyrzucamy je do śmieci. Możecie mieć już podobne produkty, tylko wielorazowego użytku.

Ogrzewacz do stóp na nartach

Jak sprawiły się w praktyce? Świetnie. Miałem już duży problem z jeżdżeniem i wystarczył jeden zjazd, żebym odczuwał duży dyskomfort. Z ogrzewaczami to minęło. One nie rozgrzewają super mocno, jest to tylko delikatne ciepło. Nie przeszkadza nam to w żaden sposób.

Dzięki nim mogłem wykonać swój drugi, trzeci, czwarty zjazd itd.

Wkładka do butów narciarskich

Drugim produktem, który mocno zmienił moje jeżdżenie jest wkładka narciarska. Wygląda jak typowa wkładka do butów i działa na podobnej zasadzie, z jedną zasadniczą różnicą.

Wkładka narciarska odcina nam chłód od spodu stopy. A, jeśli jest dobrze dopasowana, a możecie ją spokojnie dopasować do większości rozmiarów i typów stóp, pozwala Wam lepiej sterować nartami. Takie wkładki z zasady poprawiają precyzję prowadzenia nart. Dla mnie najważniejsze było jednak odcięcie chłodu od ziemi i tak się właśnie stało.

Decathlon

Podsumowanie ogrzewacz do stóp i wkładka

Podsumowując tą krótką recenzję, te sprzęty mogą Wam pomóc na nartach, jeśli odczuwacie dyskomfort związany z zimnem.Lub jeśli macie problem zimnych stóp. Uchronicie swoje stopy przed zimnem od spodu i rozgrzejecie od góry. To powinno Wam zapewnić kolejnych kilka godzin białego szaleństwa.

Zdjęcie wkładek: Decathlon

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *