Brakowało mi lampki, która oświetliłaby nie tylko monitor i klawiaturę, ale też po prostu biurko od góry. Mam lampki na biurku, które świecą z boku (recenzja lampki Meross tutaj), ale nie dają mi na tyle światła, żebym mogła robić cokolwiek na biurku wieczorami. Na testy dostałam Xiaomi Mi Computer Monitor Light, czyli lampkę na monitor od Xiaomi. Był to brakujący element mojego smart biurka, więc chętnie ją przetestowałam. Czy się sprawdziła? 

Unboxing i pierwsze wrażenie

Pudełko lamki Xiaomi Mi Computer Monitor Light jest całe czarne, tak jak i sama lampka. Urządzenie składa się z dwóch części. Osobno dostajemy mocowanie do monitora i osobno lampkę, którą przystawiamy w odpowiednim miejscu. Lampa sama przyczepia się za pomocą magnesu. Dodatkowo dodany jest do niej pilot, którym możemy ją włączyć oraz sterować jej jasnością. Jest to dość prosta lampka, której zadaniem jest… po prostu świecić.

Na lampce nie ma żadnego guzika do uruchomienia. Jedyny sposób, w jaki możemy ją włączyć, to właśnie poprzez przyciskDziała on na baterię, ale niestety nie dostajemy w zestawie, więc musimy sobie sami skombinować. 

Oprócz instrukcji, która jest w języku chińskim, dostajemy też kabel USB, by podłączyć lampkę. Jest on dość krótki, więc jeśli gniazdko, do którego chcecie ją podłączyć (na przykład tak jak ja – mam listwę zasilającą, która leży na podłodze), jest niżej, to robi się problem z jej podłączeniem. Możecie ją też podłączyć do monitora, chociaż dla mnie jest to trochę niepraktyczne i opowiem Wam o tym za moment.

Xiaomi Mi Computer Monitor Light

Specyfikacja techniczna 

Porozmawiajmy teraz trochę o specyfikacji technicznej Xiaomi Mi Computer Monitor Light, chociaż przyznam, że nie ma tutaj o czym za dużo mówić.

  • Barwa światła: biała
  • Temperatura barwowa 2700 K – 6500 K
  • Moc 5 W
  • Zasilanie sieciowe
  • Napięcie zasilania 5 V
  • Łączność bezprzewodowa: nie obsługuje
  • Sterowanie: pilot
  • Regulacja jasności: tak
  • Funkcje: możliwość przyciemniania
  • Kolor: czarny
  • Zawartość zestawu: lampa, instrukcja obsługi, kabel USB, pilot, podstawka

Jak widzicie, lampka jest zwyczajną lampka, która świeci na biało. Nie mamy tutaj RGB ani RGBW. Nie ma też żadnego połączenia z aplikacją, więc żadnej automatyzacji z nią nie zrobicie. Jedyne co możemy zrobić z tą lampką, to zmienić jej barwę z zimniejszej na cieplejszą i na odwrót.

Instalacja Xiaomi Mi Computer Monitor Light i jej użycie

Lampki nie musimy koniecznie wieszać na samym monitorze. Jeśli macie półkę nad biurkiem, to równie dobrze możecie zawiesić ją tam. Xiaomi Mi Computer Monitor Light jest mocowana poprzez przyciąganie magnetyczne. Możemy również ją regulować w zakresie 25 stopni, co zapobiega oślepianiu podczas pracy. Oś szerokokątna możesz regulować w zakresie 40 stopni. 

Minusem jest to, że musicie mieć gdzieś blisko albo urządzenie, do którego jesteście w stanie podłączyć USB, jak np. monitor, albo gniazdko, do którego podłączycie wtyczkę, bo tej nie dostajemy w zestawie. U mnie zrobił się mały problem. Pomimo że posiadam monitor, to głównie pracuję na laptopie i nie zawsze jest mi po drodze go uruchamiać. Jeśli więc podłączę lampkę do monitora, ale nie chcę go używać wieczorem, nie będę w stanie uruchomić lampki. Jeśli jednak chciałabym podłączyć lampkę do gniazda, to też nie jest to zbyt praktyczne, bo kabel nie jest wystarczająco długi.

Xiaomi Mi Computer Monitor Light kabel

Xiaomi Mi Computer Monitor Light w tym wypadku nie spełniła moich wymagań. Wiem, że mogłabym ją po prostu podłączyć pod USB komputera. Mogłabym, ale nie mogę, bo mój MacBook takich udogodnień nie posiada. Wolę też mieć bardziej „mobilny” laptop, niż tylko siedzieć z nim przy biurko po to, żeby mi mogła świecić lampka. No i przyznam szczerze, że chciałabym używać jej nie tylko do komputera, ale też innych rzeczy, które robię przy biurku, np. do czytania. Jest to dla mnie po prostu nielogiczne, żeby uruchamiać komputer albo monitor tylko po to, żeby mieć światło. Wolałabym jednak, żeby ten kabel był troszkę dłuższy, zwłaszcza, że wisi nad monitorem, a to też wpływa na to, jak daleko może sięgnąć.

Odchodzi nam też instalacja w aplikacji, bo po prostu tego nie zrobimy.

Dodatkowo, nie za bardzo wiedziałam, jak podłączyć tę lampkę ponieważ moja instrukcja była cała w języku chińsku i chwilę mi to zajęło, żeby dojść do tego, jak ona w ogóle działa.

Plus i minusy Xiaomi Mi Computer Monitor Light

Porozmawiajmy więc trochę o tym, jak ta lampka sprawdziła się na co dzień i jakie są jej plusy i minusy.

Plusy

  • Nie zabiera miejsca na biurku, bo wieszamy ją na monitorze lub szafce.
  • Mamy włącznik, który stawiamy na biurku i którym uruchamiamy urządzenie, więc nie musimy nigdzie sięgać.
  • Jest wystarczająco jasna.
  • Możemy zmieniać jej barwę i dopasować ją do naszych potrzeb.

Minusy

  • Brak możliwości podłączenia Xiaomi Mi Computer Monitor Light do aplikacji .
  • Krótki kabel – ograniczona ilość sposobów podłączenia i działania.
  • Brak RGB(W).
  • Nie ma baterii zestawie do przycisku.
  • Brak adaptera (jeśli byśmy chcieli podłączyć lampkę do gniazdka).
  • Instrukcja jest w języku chińskim (przynajmniej w moim przypadku).
  • Mam wrażenie, że jej konstrukcja nie jest do końca stabilna.

Jak widzicie, jest to po prostu zwyczajna lampka, która możecie zawiesić, zamiast postawić na biurku. Nie zabiera dużo miejsca i daje dobre światło, ale też nie jest bez wad.

Podsumowanie

Lampka Xiaomi Mi Computer Monitor Light jest dobrym urządzeniem dla niewymagających. Jeśli nie potrzebujesz integracji z telefonem i zmieniania kolorów, a chcesz podświetlić sobie miejsce pracy to jest to lampka dla Ciebie. Rzeczywiście nie zabiera dużo miejsca, nawet sam przycisk jest na tyle mały i mobilny, ze można go dać gdziekolwiek. Przyznam też, że jest po prostu ładna i wtapia się w mój monitor. 

Minusem jak dla mnie, jest krótki kabel i brak adaptera. Sądziłam też, że Xiaomi dorzuci nam chociaż baterię do włącznika, ale te również musiałam sobie skombinować. Lampka świeci i to jest jej największa zaleta.

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz