Vestbee, we współpracy z wiodącymi partnerami przemysłowymi i inwestorami, uruchomił program Hello CleanTech. Celem inicjatywy jest wsparcie startupów z branży cleantech, których technologie i rozwiązania pozwalają obniżać ślad węglowy, zwiększać efektywność energetyczną oraz wzmacniać innowacyjność gospodarki. Zakwalifikowane do programu firmy będą mogły nawiązać współpracę z liderami branży, otrzymają również profesjonalne wsparcie w obszarze rozwoju biznesu i technologii, a także pozyskania finansowania, m.in. poprzez dostęp do wiodących funduszy Venture Capital.

Wyznaczenie ambitnych celów to ważny krok, ale ich realizacja jest jeszcze większym wyzwaniem. Droga do czystego przemysłu nie będzie łatwa. Może ona potrwać dłużej niż zakładaliśmy, zapewne trafimy na przeszkody, których dziś nie dostrzegamy. Nie wszystkie pomysły się sprawdzą, nie wszystkie projekty doczekają się realizacji, nie wszystkie startupy przetrwają – przekonuje Marcin Wasilewski, prezes EIT InnoEnergy w Europie Środkowej. Naszą rolą jest minimalizacja ryzyk i przyspieszanie transformacji – bez względu na trudności, które napotkamy. Robimy to poprzez wspieranie nowych technologii, które obniżają koszty i zużycie energii, redukują emisje, tworzą nowe miejsca pracy i wzmacniają konkurencyjność gospodarek. Do Hello CleanTech zapraszamy innowacyjne firmy działające w takich sektorach, jak energia odnawialna, zielony wodór, dekarbonizacja branży spożywczej, gospodarka obieguzamkniętego i digitalizacja. Zakwalifikowane do programu start-upy uzyskają od InnoEnergy i innych partnerów wsparcie w pozyskaniu finansowania, realizacji pilotaży przemysłowych, a nawet komercjalizacji opracowanych rozwiązań.

Wśród partnerów programu znajdują się m.in. EIT InnoEnergy oraz wiodące firmy z sektora energii – Tauron Polska Energia i Ciech; europejski dostawca rozwiązań chmurowych – OVHcloud; oraz inwestorzy angażujący się na wczesnym etapie rozwoju – Neste Corporation, E44 Management Company, Tangent Line i Doral Group Renewable Energy Resources. Partnerzy programu nawiążą współpracę z autorami najciekawszych, wpisujących się w ich strategię rozwiązań.

Naszym celem jest zapewnienie startupom platformy do prezentacji pomysłów, uzyskania wsparcia mentorskiego oraz dostępu do sieci ekspertów i inwestorów. Poprzez uruchomienie Hello CleanTech wraz z liderami rynkowymi dążymy do wsparcia rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań dla energetyki i przemysłu, co przyczyni się do rozwoju branży czystej energii i stworzenia bardziej ekologicznej planety dodaje Ewa Chronowska, CEO Vestbee.

Hello CleanTech to wyjątkowa okazja, by współpracować z liderami branży i skorzystać z szerokiego ekosystemu wsparcia innowacji zapewnianego przez EIT InnoEnergy i Vestbee. Uczestnicy programu otrzymają szansę na szybką ścieżkę inwestycyjną w EIT InnoEnergy. Będą też mogli współpracować z funduszami VC, takimi jak Impact Ventures, Oxo, WEG, Iron Wolf Capital, Satus Ventures, Level2 Ventures, 212. Ponadto wybrane startupy otrzymają wsparcie technologiczne, które pozwoli im wzmocnić fundamenty biznesowe i infrastrukturę do rozwoju i testowania nowych rozwiązań. W programie przewidziane są również nagrody finansowe o wartości ponad 200 tys. euro.

Jakie startupy mogą się zgłosić?

Hello CleanTech jest dedykowany firmom wprowadzających rozwiązania przyjazne dla środowiska. Aplikacje są otwarte dla wszystkich innowacyjnych podmiotów działających w następujących obszarach: digitalizacja; bioenergia, paliwa odnawialne oraz ekologiczne rozwiązania dla ciepłownictwa; branże energochłonne; wysokoemisyjny transport; zielony wodór; technologie power-to-x; dekarbonizacja rolnictwa i całego łańcucha produkcji żywności; a także recycling i gospodarka obiegu zamkniętego.

Jak aplikować?

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy Vestbee do 14 kwietnia 2023 roku – TUTAJ

Więcej informacji o Hello CleanTech dostępnych jest na stronie: https://www.vestbee.com/hello-cleantech

Źródło materiału i zdjęcia: FleishmanHillard PR

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz