Wczoraj, 17 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Snu. To idealny czas do tego, by zrobić rachunek sumienia – czy wystarczająco dbamy o swój wypoczynek? Zdrowy sen wspomaga nas w stawianiu czoła codziennym trudom, pozwala zadbać o nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet urodę. Zależny jest jednak od wielu czynników – zarówno sposobu odżywiania czy aktywności fizycznej w ciągu dnia, jak i odpowiedniego przystosowania naszej sypialni. Z pomocą przychodzą nowe technologie i system smart home od Somfy, dbający m.in. o właściwą temperaturę czy oświetlenie w domu przez całą dobę.

W natłoku codziennych spraw i obowiązków, często nie mamy czasu, aby zadbać o odpowiednią jakość snu. Warto jednak chociaż na chwilę przyjrzeć się naszym wieczornym rytuałom. Teraz mamy do tego idealną okazję! Już 17 marca obchodzimy Światowy Dzień Snu, który co roku przypomina o tym, jak ważny jest odpoczynek. Będąc wyspanym, od razu łatwiej nam z uśmiechem zacząć dzień i stawić czoła wielu wyzwaniom. Jeśli mamy trudności z zaśnięciem lub często budzimy się w nocy, warto zastanowić się, jak zadbać o odpowiednie warunki, by móc wypocząć bez zakłóceń.

Zrelaksuj się przed snem

Potrzeba wieczornego relaksu jest jedną z zasad higieny snu. Zdarza się, że kłopoty z zasypianiem powoduje zbyt wysoki poziom stresu w ciągu dnia czy intensywny styl życia. Warto odnaleźć swoje metody na wyciszenie. Jedną z nich może okazać się aromaterapia, wykorzystująca naturalne olejki eteryczne do poprawy naszego samopoczucia. Wystarczy zaaplikować kilka kropel olejku lawendowego do aromatyzera tuż przed snem, by zapewnić sobie odprężenie po ciężkim dniu.

Zadbaj o odpowiednie zaciemnienie

Zbyt jasne oświetlenie w sypialni może być problematyczne podczas zasypiania. Ekspozycja na światło w trakcie snu zaburza wydzielanie melatoniny, potocznie nazywanej hormonem ciemności. Warto więc zadbać o całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Zgaśmy wszystkie lampy przed pójściem spać oraz dokładnie zasłońmy okna. Możemy również założyć specjalną opaskę na oczy.

Dzięki systemowi smart home od Somfy i centrali TaHoma® Switch możemy zarządzać swoimi osłonami i regulować zaciemnienie sypialni w zależności od pory dnia. Rolety mogą automatycznie zamknąć się, kiedy nadejdzie pora snu i podnieść o poranku, aby łagodnie wybudzić nas i pozwolić nam przywitać nowy dzień.

Właściwa temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy, pozwala szybciej zasnąć. Poprawia również jakość snu i zapobiega budzeniu się w ciągu nocy. W naszej sypialni termometry powinny wskazywać optymalnie 18-21 °C. Termostat radiowy V2 w połączeniu z systemem smart home pomoże nam kontrolować warunki w pomieszczeniach – dzięki wgranym scenariuszom zadba o redukowanie temperatury w odpowiednim momencie podczas naszego snu lub uruchomi ogrzewanie, by poranna pobudka była jeszcze przyjemniejsza.

Wszystkie inteligentne urządzenia możemy połączyć za pomocą jednego systemu, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodną kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami  w domu, a także wydatkami związanymi z energią. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko lepiej śpimy, ale przy okazji oszczędzamy!

Somfy, Termostat radiowy V2

Umożliwia zdalne zarządzanie ogrzewaniem przez Internet

Somfy, TaHoma Switch

Centrala do systemu Smart Home kompatybilna z ponad 280 urządzeniami i 21 popularnymi markami smart home

Źródło materiału i zdjęć:PUBLICIS CONSULTANTS PR

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz