Najnowsze, przełomowe urządzenie do zaawansowanej i profesjonalnej produkcji wirtualnej VIVE Mars CamTrack właśnie trafiło do sprzedaży. VIVE Mars CamTrack jest przeznaczony dla każdego studia filmowego, niezależnie od jego wielkości. Rozwiązanie to ułatwia tworzenie profesjonalnych materiałów w technice produkcji wirtualnej. Jego możliwości zapewniają dużą elastyczność i przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów produkcji, oraz przyspieszenia czasu realizacji małych i dużych planów zdjęciowych i filmowych.

Udostępnienie VIVE Mars CamTrack szerszej rzeszy klientów wiąże się z dodaniem przez HTC obsługi popularnego w społeczności producentów wirtualnych, protokołu śledzenia pozycji kamery – FreeD. Protokół FreeD jest standardem używanym przez wielu renomowanych producentów rozwiązań
z dziedziny rozszerzonej rzeczywistości – AR i XR. Dodanie wsparcia dla FreeD pokazuje zaangażowanie HTC w stworzenie produktu o dużej elastyczności, użytecznego dla każdego studia, dającego użytkownikowi duże możliwości i różne opcje przetwarzania danych ze śledzenia pozycji kamer.

 

VIVE Mars CamTrack, najważniejsze cechy:

  • Obsługa FreeD i Unreal Engine LiveLink w standardzie Plug-and-Play – bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania.
  • Kompaktowe, lekkie i przenośne – użyteczne na wielu planach zdjęciowych prowadzonych w rozmaitych warunkach.
  • Szeroki zakres funkcji wymaganych przy profesjonalnej produkcji, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny – obniża barierę kosztową dla studiów każdej wielkości, ułatwiając im wdrożenie produkcji wirtualnej.
  • Śledzenie Multi-cam – pozwalające śledzić pozycję do trzech kamer jednocześnie.
  • Łatwa w obsłudze kalibracja offsetu i dystorsji obiektywu.
  • Przywracanie wyjściowych ustawień jednym przyciskiem.
  • Obsługa Genlock i Timecode – zapewniająca synchronizację pomiędzy realnymi i wirtualnymi aktorami.
  • Najwyższej jakości, profesjonalne okablowanie minimalizujące opóźnienia i zakłócenia.

„Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jakie treści będzie tworzyć społeczność twórców wirtualnych z pomocą VIVE Mars CamTrack. Zwiększając dostępność urządzenia i dodając wsparcie dla FreeD oferujemy wielki potencjał jaki przedstawia produkcja wirtualna do wykorzystania dla tysięcy studiów filmowych i małych producentów na całym świecie. Wszystko w kompaktowym i przyjaznym dla budżetu zestawie. Każdy, kto chce ożywić swoje pomysły na ekranie powinien mieć taką możliwość.– to myśl przewodnia, która towarzyszy zespołowi odpowiedzialnemu za pracę nad rozwojem VIVE Mars CamTrack”, powiedział Raymond Pao, wiceprezes w HTC VIVE.

W przeszłości przygotowanie planu do produkcji wirtualnej było obciążające kosztowo i czasowo. VIVE Mars CamTrack w znacznym stopniu upraszcza ten proces sprowadzając rozbudowany i skomplikowany system do kompaktowego, modułowego rozwiązania typu plug-and-play. Co więcej, mobilność Mars CamTrack pozwala na użycie urządzenia poza tradycyjnym studiem, pozwalając na bardziej kreatywne podejście w aranżacji i nagrywaniu scen.

 

VIVE Mars CamTrack będzie zaprezentowany w Kanadzie na konferencji SIGGRAPH 2022 odbywającej się w Vancouver, przy współpracy z Departure Lounge, oraz Arcturus. Firmy te zajmują się produkcją wirtualną i wolumetrycznym przechwytywaniem obrazu, między innymi tworząc wierne cyfrowe reprezentacje 3D rzeczywistych aktorów i obiektów nagrywając je z pomocą technologii wykorzystywanej przy produkcji wirtualnej.

Dowiedz się więcej na temat VIVE Mars CamTrack i złóż zamówienie na stronie produktu link.

Źródło: materiały prasowe FleishmanHillard (HTC VIVE)
Źródło zdjęć: materiały prasowe FleishmanHillard (HTC VIVE)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz