Projekt smart domu dla osoby niepełnosprawnej w mieszkaniu w kamienicy na terenie miasta Zabrze
Producenci wykorzystani w projekcie:
- Roborock
- Bobot
Koszt Roborock S50 – 1400,00 PLN
Koszt Bobot Window Cleaner – 900,00 PLN
Całość za produkty: 2 300,00 PLN
Wykorzystanie robota odkurzającego i mopującego Roborock S50
Podstawowym sprzętem, który miał zostać wykorzystany był Roborock S50 z funkcją odkurzania oraz mopowania. Obsługująca go osoba jest osobą niepełnosprawną, przez co robot musi być jak najbardziej samowystarczalny. Prace związane z rozpoznaniem mieszkania, umieszczeniem urządzenia oraz podstawową konfiguracją i automatyzacją były zadaniem SmartMe.
Robot został umieszczony w pokoju, z którego miał łatwy dostęp do całego mieszkania. Pierwsze uruchomienie robota, powiązane z budowaniem mapy, pozwoliło na potwierdzenie, że robot dotrze prawie wszędzie: wyjątkiem była łazienka z wysokim progiem, gdzie będzie musiał być zbudowany niewielki podest.
Podstawowa automatyzacja uruchamia robota w dni i godziny wyznaczone przez klientkę.
Klientka została poinstruowana, w jaki sposób korzystać z wszystkich funkcji robota, w tym z funkcji mopowania. Na życzenie klientki została przygotowana oraz wydrukowana instrukcja użytkowania odkurzacza, wraz z zrzutami ekranu z telefonu.
Wykorzystanie robota myjącego okna – Bobot Window Cleaner
Dodatkowym produktem, który został wykorzystany, był robot myjący okna. Klientce sprawiało trudność mycie okien oraz szklanych drzwi, w czym miał pomóc dedykowany robot. Główną zaletą robota jest możliwość uruchomienia go z dowolnego miejsca na oknie, co oznacza, że może używać go osoba o ograniczonej sprawności ruchowej.
W pierwszej kolejności robot został wypróbowany na oknach kuchennych, które były bardzo wąskie. Robot bez problemu poradził sobie z niedużą przestrzenią i pomimo tego, że okno było niewiele szersze od niego, był w stanie obracać się w miejscu i je umyć.
Drugim miejscem były szklane drzwi kuchenne. Chropowata powierzchnia szkła również nie stanowiła problemu dla przyssawek, dzięki czemu robot umył całą powierzchnię drzwi.
Ostatnim miejscem były kafelki w łazience, gdzie robot również zdał test, dokładnie czyszcząc kafelki. Dzięki czujnikom krawędzi był w stanie wykryć wbudowaną półkę i ominąć ją bez zagrożenia upadkiem.
Kosztorys
Jeśli ten projekt Cię zainteresował to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!