Elon Musk w ostatnim czasie przyznał, że chce aby każdy dom stał się elektrownią zdolną do wytwarzania i przechowywania energii. Oczywiście całość miałaby się odbywać z wykorzystaniem produktów Tesli. Domowe elektrownie miałyby wytwarzać wystarczającą ilość energii, aby część oddać do sieci energetycznej.

Elon Musk oszalał?

Tesla od dłuższego czasu inwestuje w rozwój fotowoltaiki i magazynowania energii elektrycznej. Muskowi zależy teraz na ekspansji Tesli i zamiany naszych domów w sieć elektrowni słonecznych.

“To pomyślna przyszłość zarówno dla Tesli, jak i dla sieci przemysłowych. Jeśli tak się nie stanie, dostawcy energii nie będą w stanie obsługiwać swoich klientów” – mówił Musk.

Przypomnijmy, że aktualnie Tesla nie sprzedaje już samych magazynów energii, dlatego też w przypadku chęci zakupu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Aktualnie sama instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,08 kW kosztuje około 31 tys. zł. Akumulator Tesla Powerwall 2 kosztuje około 45,5 tysiąca złotych. Łącznie zatem plan Muska kosztowałby każdą rodzinę około 76 tysięcy zł.

źródło: WP Tech

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *