W ubiegłą środę Elon Musk na swoim Twitterze przekazał światu, kiedy odbędzie się kolejna premiera jego nowego samochodu. Tesla zaprezentuje swojego pickup’a 21 listopada, dwa miesiące po pierwszej planowanej premierze, która miała się odbyć we wrześniu.

Plany Elona wobec pickup’ów sięgają jeszcze 2013 roku. Mimo, że u nas ten typ samochodów jest raczej rzadkością tak w USA jest on niezwykle popularny i jego sprzedaż ciągle rośnie. Nic więc dziwnego, że Elon chce wejść na ten rynek i odebrać kawałek tortu m.in. Fordowi.

Połączenie ulubionego (obok SUV’ów) typu samochodu Amerykanów z trwającą właśnie modą na samochody elektryczne może być strzałem w dziesiątkę. A jeśli już kojarzycie tą datę, to tego samego dnia Ford ma zamiar zaprezentować nowego, elektrycznego SUV’a na bazie Mustanga, o czym pisaliśmy tutaj.

Nowy samochód Elona ma wyglądać kompletnie futurystycznie, żywcem wyjęty z Łowcy Androidów jak sam o nim mówi. Ma mieć lepsze osiągi niż podstawowe Porsche 911 i posiadać zasięg dochodzący do 800 km w najdroższym wariancie.

Cena za nową Teslę Pickup ma się zaczynać od 50 000 USD.

Osobiście, czekam z wielkim zaciekawieniem na ten model, ale mam wielką nadzieję, że Tesla poradzi sobie z przekuciem projektu w rzeczywistość. Dalej w głowie mam wszystkie problemy z Modelem 3, które prawie utopiły firmę. W kolejce czekają też ciężarówka Tesli i roadster. Ale kto wie, może tym razem pójdzie szybciej?

Źródło i zdjęcia: The Verge

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *