Ofertę przygotowało raport dotyczący stanu rynku Smart Home w Polsce. Według raportu popularność tego typu rozwiązań stale rośnie! W zeszłym roku już co trzecia osoba decydowała się, że jej dom będzie inteligentny. To o 9% więcej niż w 2018 roku.

Badanie pokazuje, że nadal jest duże grono osób, które nie wiedziało o rozwiązaniach Smart Home (18%). Bardzo duża jest też grupa osób, które zna takie rozwiązania, ale ich nie potrzebuje. Było to aż 50% wszystkich badanych.

Oferteo

Badanie pokazuje, że stereotypy nadal mocno działają. Dużo osób twierdzi, że rozwiązania są drogie lub skomplikowane. Na naszym portalu pokazujemy wielokrotnie, że może być zarówno tanio jak i prosto 🙂 Dużo osób uważa też, że nie potrzebują takich rozwiązań.

Oferteo

Apple HomeKit najpopularniejszy

Największym zaskoczeniem dla nas jest wzrost popularności Apple HomeKit. Silne działania Apple dają efekty w postaci znaczącego zwiększenia udziału w rynku. HomeKit wybrała co czwarta osoba! Dalej mamy Google Home (15%), SmartThings od Samsunga (9%) oraz Fibaro (8%). Pozostałe trzydzieści procent korzystało z różnych rozwiązań. Trochę brakuje mi tutaj otwartych rozwiązań jak Home Assistant lub Domoticz, które mocno zyskują na popularności.

Ostatni wykres jasno pokazuje, że Polacy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo jeśli chodzi o typ urządzeń. Alarmy, czujniki czadu, czy kamery monitoringu trzymają bardzo wysoką pozycję w zestawieniu.

Oferteo

Badanie powstało na bazie zapytań ofertowych 660 osób na portalu oferteo.pl w 2019 roku.

Źródło badania oraz zdjęcia: Magazyn MójMac

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *