Poznaliśmy właśnie oficjalną datę premiery najnowszego smartfona tego chińskiego producenta. Okazuje się, że model Xiaomi 12 zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Producent ogłosił właśnie datę prezentacji urządzenia za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu w portalu Weibo. Nowy flagowiec tej marki to oczywiście Xiaomi 12, który zgodnie z przypuszczeniami nie będzie brandowany serią „Mi”. Na plakacie promującym wydarzenie widnieje chiński lekkoatleta Su Bingtian.

Inna grafika przedstawia dwa smartfony różniące się między sobą rozmiarem. Pozwala to sądzić, że standardowy wariant będzie kompaktowych rozmiarów, a bardziej wymagający użytkownicy zadowolą się wersją z dopiskiem „Pro”. Możliwe, że oba sprzęty ujrzą światło dzienne już za kilka dni.

xiaomi 12 premiera

fot. Xiaomi

Znamy datę premiery Xiaomi 12

Najbliższe wydarzenie zorganizowane przez Xiaomi odbędzie się 28 grudnia 2021 roku i w związku z tym, że jego twarzą będzie właśnie chiński sportowiec, producent skupi się tego dnia wyłącznie na rynku chińskim. Nowy flagowiec trafi na pozostałe rynki już w 2022 roku.

Serwis internetowy Gadgets 360 informuje, że najnowsza seria flagowców Xiaomi będzie obejmowała aż cztery różne urządzenia. Są to Xiaomi 12, 12 Pro, 12X, a także 12 Ultra. Niemal pewne jest jednak to, że nie wszystkie z nich zostaną pokazane 28 grudnia. Warto przypomnieć, że model Xiaomi 11 Ultra zadebiutował kilka miesięcy po standardowym wariancie.

xiaomi 12 premiera

fot. Xiaomi

Nowy flagowiec Xiaomi zaimponuje wydajnością

Niestety nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących najnowszych flagowych smartfonów Xiaomi. Producent potwierdził już, że będą one napędzane przez zaprezentowany niedawno układ Snapdragon 8 Gen 1 od firmy Qualcomm. W Internecie krąży wiele renderów i zdjęć, które rzekomo przedstawiają nowe smartfony. Na ten moment trudno jest jednak komukolwiek potwierdzić ich zgodność z rzeczywistością.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz