Znany i ceniony analityk Ming-Chi Kuo przewiduje, że zestaw rozszerzonej rzeczywistości od Apple zadebiutuje najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. Oznacza to, że premiera tego sprzętu odbędzie się nieco później niż początkowo zakładano.

O zestawie AR (ang. Augmented Reality) od giganta z Cupertino spekuluje się już od dobrych kilku lat. Karuzelę licznych doniesień rozpędziła premiera Apple ARKit, która miała miejsce w 2017 roku. Wiele wskazuje na to, że już w 2022 roku ujrzymy pierwsze efekty szeroko zakrojonych działań badawczych i rozwojowych. Co tym razem producent spod znaku nadgryzionego jabłka ma do zaoferowania swoim klientom?

Obiektywy dostarczy firma Genius

Raport ujawniony przez Ming-Chi Kuo jasno wskazuje, że w całym tym projekcie kluczową rolę odegra znana firma Genius Electronic Optical. W tym momencie dostarcza ona obiektywy do smartfonów od Apple. Całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości zadba też o komponenty niezbędne do produkcji wysokiej jakości headsetów AR. Kuo jest zdania, że zestaw będzie urządzeniem typu HMD (ang. Head-mounted display), czyli sprzętem zakładanym na głowę użytkownika.

apple arkit 2

Apple ARKit 2 / fot. Apple

Zestaw ma oferować zarówno wirtualną, jak i rozszerzoną rzeczywistość. Oznacza to, że do prawidłowego funkcjonowania niezbędne będą kamery. Co więcej, sprzęt od Apple ma też wykorzystywać funkcję śledzenia gałek ocznych, aby znacząco poprawić wrażenia z użytkowania. Ming-Chi Kuo informował w przeszłości, że urządzenie może zostać wyposażone w piętnaście kamer. Producent zastosuje między innymi rozwiązanie Foveated Rendering, czyli technikę renderingu skupionego.

Ile zapłacimy za headset Apple AR?

Apple AR będzie kosztował najprawdopodobniej około 1000 dolarów. Na tę chwilę nie wiadomo, czy producent z Cupertino zdecyduje się na wprowadzenie na rynek nieco tańszych wariantów gadżetu. Byłoby to zdecydowanie mile widziane, tym bardziej, że w przeszłości sporo mówiło się na temat nieco niższych cen.

źródło: 9to5Mac.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *