Nie jest to pierwszy raz, k kiedy piszemy o tym, że można mieć problemy mając smart dom. Niestety, ale wraz z wygodą i automatyzmami często idzie niebezpieczeństwo tego, że ktoś wkradnie się do naszego inteligentnego domu. Firma Checkpoint znalazła taką lukę w żarówkach Philips Hue.

Luka bezpieczeństwa jest wykryta w sposobie komunikacji żarówek. Chodzi tutaj o popularne Zigbee za pomocą którego żarówki komunikują się z mostkiem Hue. To właśnie ta komunikacja może zostać przechwycona przez hakera, który będzie planował przejąć nasz dom.

W pewnym momencie będziemy mogli zauważyć, że jedna z żarówek się rozparowała i ponownie ją dodamy do naszej sieci. Z tym, że to działanie było celowe. Haker specjalnie odpiął żarówkę, żeby móc na niej zainstalować malware. W trakcie, gdy ją podłączymy do reszty sieci zainfekujemy wtedy sobie cały dom.

Checkpoint poinformował Signify, które odpowiada za Philips Hue. Poprawka została już przygotowana i czeka wśród aktualizacji. Zatem jeśli macie Philips Hue i jeszcze tego nie robiliście, to lepiej zaktualizować swoje oprogramowanie. W przypadku części żarówek stanie się to automatycznie. Aktualizacja, która wyprowadza błąd to: 1935144040.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że nawet za pomocą żarówki Hakerzy mogą przejąć kontrolę nad naszym domem. Dlatego właśnie trzeba być czujnym i starać się zabezpieczać, aktualizując już nie tylko nasz telefon ale cały dom.

Źródło i zdjęcia: Apple Insider

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *