Kevin Systron i Mike Krieger są ojcami instagrama. Teraz powracają i uruchamiają nowy portal, który służyć będzie monitorowania stanu rozprzestrzeniania się wirusa.

Kevin oraz Mike wiele lat temu stworzyli portal, który służył wrzucaniu kwadratowych zdjęć. Później sprzedali go Facebook’owi, a ten rozwinął ich ideę. W efekcie mamy Instagrama w takiej formie i takiej skali jaką dzisiaj znamy. Po stworzeniu wspólnie tego projektu, który sprawił, że stali się milionerami. Kevin oraz Mike tworzyli osobne projekty.

rt.live

Wrócili jednak w czasie pandemii i i stworzyli portal rt.live. Jego zadaniem jest monitorowanie stanu rozprzestrzeniania nie wirusa oraz informowania o tym w formie wykresów. Nie mamy zatem do czynienia z mapą do jakiej się przyzwyczailiśmy.

rt.live skupia się aktualnie wyłącznie na Stanach Zjednoczonych. Nie wiemy, czy rozwinie się na kolejne kraje. Jeśli chcemy, to możemy patrzeć na statystyki w czasie rzeczywistym. Istnieje też opcja zapisania się do newslettera i uzyskania informacji w formie maila.

W jaki sposób wykresy są rysowane?

Podstawowy widok pokazuje nam dzień wczorajszy. Możemy jednak wygodnie przełączyć i go sprawdzić stan ostatniego tygodnia, albo dwóch. R mierzy jak szybko rozprzestrzenia się wirus na bazie ilości osób zarażonych przez nosiciela wirusa. Jeśli współczynnik jest większy niż 1 to znaczy, że wirus się dalej rozwija. Jeśli jest mniejszy od 1 to znaczy, że powoli się zmniejsza.

Taki sposób pokazywania statystyk jest bardzo wygodny i zrozumiały dla wielu osób.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *