Koronawirus jest ogromnym problemem w Chinach. Wczoraj Xiaomi poinformowało, że od dzisiaj do końca tygodnia zamyka wszystkie sklepy stacjonarne w Chinach. Powodem jest epidemia Koronawirusa. Zamknięcie sklepów, może być wydłużone. Mówimy o tysiącach sklepów i milionach strat, więc jest poważnie.

Xiaomi nie zamknęłoby tak gigantycznej ilości sklepów, gdyby nie czuli, że jest to jedyne wyjście. Sklepy zostały już zamknięte i zostaną ponownie otwarte 3 lutego, z zaznaczeniem, że okres ten może się wydłużyć. Dla takiego giganta zamknięcie tak dużej ilości sklepów to gigantyczne straty. Poniżej zamieszczamy treść oraz zdjęcie oświadczenia:

Pod wpływem sytuacji epidemicznej, aby móc współpracować z rządami na wszystkich szczeblach, wykonywać dobrą robotę w zakresie zapobiegania i zapobiegania epidemiom, kompleksowo i aktywnie reagować na krajowe polityki, a także na zdrowie Twojej rodziny i przyjaciół wokół nas zdecydowaliśmy:

1. Sklepy Xiaomi w całym kraju będą zamknięty od 28 stycznia 2020 r. (Czwarty dzień) do 2 lutego 2020 r. (Dziewiąty dzień). Wznowią działalność 3 lutego 2020 r. (10 dnia) i powiadomimy Was osobno, jeśli nastąpi jakakolwiek zmiana.

2. Jeśli chcesz kupić produkty, kup je na oficjalnej stronie Xiaomi lub w aplikacji Xiaomi Mall. Logistyka zostanie dostarczona normalnie. Ze względu na święta dostawy będą opóźnione. Proszę wybacz mi.

3. Jeśli potrzebujesz usługi posprzedażnej, wybierz numer 4001005678. Xiaomi zapewni bezpłatną usługę pocztową po sprzedaży.

Muszę przyznać, że sam komunikat jest dość ciężko sformułowany i miałem lekki problem z jego tłumaczeniem. Jest sformułowany bezpośrednio do klienta, a nie w typowym stylu oświadczenia firmy.

Xiaomi

Co z paczkami z Chin?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy paczki z Chin mogą być zarażone to odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie. Wirus potrzebuje żywiciela, żeby żyć, a paczki idą średnio około miesiąca. To oznacza, że wirus prawdopodobnie umrze do tego czasu. Powinna to być jednak Wasza indywidualna decyzja i musicie być przygotowani na dłuższy okres oczekiwania na paczkę.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Xiaomi zamyka sklepy stacjonarne w Chinach w obawie przed Koronawirusem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *