Xiaomi wprowadza na rynek kilka nowych inteligentnych urządzeń domowych. Wśród nich znajdziemy między innymi czajnik Smart Kettle 2 oraz lampkę biurkową.

Nowa wersja czajnika Xiaomi Smart Kettle 2 odznacza się przeprojektowanym uchwytem, który zdaniem producenta znacząco poprawia ergonomię. Jego zmieniony kształt ma wpłynąć na wygodę w obsłudze przełącznika, który znajduje się w dolnej części sprzętu. Zwiększyła się również pojemność z 1,5 do 1,7 litra.

smart kettle 2

fot. Xiaomi

Czajnik Xiaomi Smart Kettle 2

Czajnik cechuje się ponadto dwuwarstwową konstrukcją, która wpływa między innymi na bezpieczeństwo użytkowania i zapobieganie ewentualnym oparzeniom. Wewnętrzna część wykonana jest ze stali nierdzewnej gatunku 304, która została oczywiście dopuszczona do kontaktu z żywnością. Charakteryzuje się jednoczęściową konstrukcją o strukturze łatwej w czyszczeniu, a także odpornej na korozję i utlenianie. Smart Kettle 2 ma moc 1800 W. Cena czajnika to 15 dolarów.

lampka biurkowa mijia

fot. Xiaomi

Lampka biurkowa Mijia Smart Charging Desk Lamp

Nowa lampka biurkowa jest wyposażona w złącze USB-C oraz w baterię litowo-jonową o pojemności 2000 mAh. Przy 100% jasności może świecić przez ponad 4 godziny, a w przypadku jasności ustawionej na 10% czas ten wynosi 40 godzin. Co ciekawe, najniższa wartość jasności, czyli 1%, gwarantuje użytkownikowi aż 120 godzin żywotności akumulatora.

Stan naładowania akumulatora możemy sprawdzić z poziomu aplikacji mobilnej. Lampkę wyposażono w technologię ochrony baterii. Dzięki temu podpięcie źródła światła do gniazdka na dłuższy czas nie wpłynie negatywnie na kondycję akumulatora.

Lampka oferuje ponadto regulację temperatury barwowej oraz jasności. Producent zastosował 12 modułów LED o łącznej mocy znamionowej wynoszącej 5 W. Regulacja temperatury barwowej możliwa jest w zakresie od 2700 do 6000 K. Inteligentne funkcje obejmują między innymi sygnalizację świetlną w momencie, gdy ktoś naciśnie dzwonek do drzwi oraz możliwość sterowania poprzez asystenta Xiao AI. Cena wynosi około 20 dolarów.

lampka nocna smart mijia

fot. Xiaomi

Mijia Smart Sensing Night Light

Lampka nocna kosztuje 5 dolarów i oferuje ustawienie opóźnienia wyłączenia światła w zakresie 1 – 60 minut. Ma cylindryczny kształt, średnicę około 65 milimetrów oraz masę wynoszącą 41 gramów. Zarówno jasność, jak i czułość może być regulowana przez użytkownika. Moc znamionowa to 0,8 W, a wszelkie konfiguracje mogą zostać wykonane z poziomu aplikacji Mijia. Sprzęt może również pełnić rolę bramki Bluetooth mesh.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *