Xiaomi wprowadza na chiński rynek oczyszczacz powietrza o dość niecodziennym designie. Urządzenie odznacza się wentylatorem zamontowanym w jego górnej części.

Zbliża się zima, a to oznacza, że spora część osób znów zainteresuje się oczyszczaczami powietrza. Najnowszy sprzęt od Xiaomi, czyli MIJIA Circulating Air Purifier, może pełnić funkcję przenośnego wentylatora. Dodatkowy element znacznie ułatwi też cyrkulację powietrza w pomieszczeniach.

xiaomi mijia circulating air purifier

fot. Xiaomi

Powiew czystego powietrza poczujemy nawet z odległości około ośmiu metrów. Kąt głowicy jest oczywiście regulowany, a dostępne ustawienia obejmują poziomy 0, 45 oraz 85 stopni. Umożliwia to rozprowadzenie oczyszczonego powietrza po całym pokoju.

Wentylator znacznie ułatwi cyrkulację powietrza w pomieszczeniach

Technologia cyrkulacji powietrza umożliwia oczyszczanie go ze szkodliwego dla zdrowia formaldehydu. Producent deklaruje, że skuteczność eliminacji związku nazywanego też aldehydem mrówkowym jest o 29% wyższa w porównaniu do poprzednich wersji urządzeń tej marki.

Xiaomi skupiło się również na usprawnieniu pracy urządzenia w porze nocnej po to, aby nie zakłócać snu domowników. W trybie standby generowany hałas został znacznie zredukowany, jednak zachowano wysoką sprawność oczyszczania powietrza. MIJIA Circulating Air Purifier w tak zwanym sleep mode wytwarza hałas na poziomie 35,7 dB (A). Wydajność będzie wynosiła wtedy w przybliżeniu 101,3 m³ na godzinę.

xiaomi mijia circulating air purifier

fot. Xiaomi

Oczyszczacz Xiaomi dostępny w Chinach

Chiński producent wyposażył to urządzenie w szereg precyzyjnych czujników. W trybie uśpienia monitorują one poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu, wahania temperatury oraz wilgotności. Inteligentne algorytmy są wykorzystywane do automatycznego uruchamiania określonego trybu oczyszczania z uwzględnieniem jakości powietrza w mieszkaniu.

Na ten moment nie wiadomo, czy sprzęt kiedykolwiek trafi na rynki inne niż chiński. Xiaomi wyceniło ten oczyszczacz powietrza na 2499 juanów, czyli około 386 dolarów.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *