Xiaomi zapowiedziało wprowadzenie na rynek kolejnego inteligentnego zamka do drzwi. Najnowszy produkt oferuje między innymi kompatybilność z HomeKit. Co jeszcze o nim wiemy?

Funkcjonalnością, którą producent chwali się w największym stopniu, jest obsługa rozpoznawania twarzy. Najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz wysoką skuteczność działania ma zdaniem producenta zapewnić technologia skanowania, która wykorzystuje światło strukturalne. Przedstawiciele Xiaomi są zdania, że to zaawansowane rozwiązanie stanie się wkrótce standardem w przypadku wysokiej klasy, inteligentnych zamków do drzwi.

Smart zamek Xiaomi ze wsparciem dla HomeKit

xiaomi smart zamek

fot. Xiaomi

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X, bo tak brzmi pełna nazwa tego smart zamka, ma zamontowany też czytelny wyświetlacz AMOLED. Prezentuje szereg przydatnych informacji, takich jak na przykład stan zamka. Sprzęt może się też pochwalić wbudowanym akumulatorem o pojemności 6250 mAh i możliwością wygodnego zarządzania z poziomu aplikacji mobilnej. Xiaomi gwarantuje wsparcie zarówno dla Apple HomeKit, jak i Mijia.

Przedstawiciele chińskiego producenta ujawnili też, że udało im się osiągnąć w ostatnim czasie niski wskaźnik błędów w rozpoznawaniu twarzy. Według zapewnień wynosi on mniej niż 1 przypadek na 1 milion prób. Wykorzystanie światła strukturalnego jest wygodne chociażby z punktu widzenia bezdotykowej obsługi. Rozwiązuje to problem otwierania drzwi w momencie, gdy trzymamy coś w rękach. 

System zaawansowanych kamer i czujników

xiaomi smart zamek

fot. Xiaomi

Zamek wykorzystuje też zaawansowane czujniki i kamery, które monitorują, czy ktoś obcy nie stoi przed drzwiami naszego domu. W przypadku, gdy nieznajomy znajduje się tam przez dłuższy czas, urządzenie zarejestruje ten fakt i powiadomi użytkownika za pomocą komunikatu w aplikacji.

Zamek oferuje też kilka innych sposobów odblokowywania drzwi. Zaliczymy do nich skanowanie odcisków palców, zabezpieczenie hasłem, moduł NFC, sterowanie z poziomu aplikacji i wreszcie wykorzystanie tradycyjnego klucza. Dane do odblokowywania przechowywane są lokalnie, a nie w chmurze.

Kiedy rusza sprzedaż?

Przedsprzedaż tego inteligentnego zamka ruszy już 12 października 2021 roku. Cena i dostępność nie jest jeszcze znana.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *