Koronawirus to coraz większe zagrożenie. Panuje aktualnie w Chinach, ale w dzisiejszych czasach nie jest ciężko w ciągu kilku godzin przedostać się na drugi koniec świata. W efekcie plagi wirusa zamknięte zostało miasto Wuhan, gdzie trwa największa walka z plagą. Xiaomi postanowiło pomóc i wysłać sprzęt medyczny do zamkniętego miasta o wartości ok 43 tyś. dolarów.

Wczoraj na oficjalnym profilu Xiaomi na Weibo chiński producent poinformował, że właśnie wysyła pierwsze paczki z produktami do Wuhan. Xiaomi wysyła tam swoje maski N95, maski medyczne i termometry. Zdjęcia pokazują ciężarówkę i palety sprzętu, które są na niego ładowane.

koronawirus

Sprzęt został wysłany z kilku centr dystrybucyjnych i trafi do kwater głównych w mieście Wuhan, skąd będzie dystrybuowany mieszkańcom. Xiaomi na bieżąco monitoruje w jaki sposób może pomóc w tej niebezpiecznej sytuacji.

Koronawirus powoduje śmiertelne zapalanie płuc i podejrzewa się, że wyszedł na świat właśnie z miasta Wuhan. Wczoraj miasto zostało całkowicie zamknięte, wszystkie loty zostały odwołane. Jest to wielka tragedia, gdyż Wuhan to 7 największe miasto w Chinach z populacją przekraczającą 11 milionów ludzi. Tym samym pomoc nadchodzi z każdego strony.

koronawirus

Również wczoraj, chwilę przed Xiaomi, największy chiński sklep Jingdong zaoferował, że przekaże 1 milion masek medycznych i 60 tyś. produktów medycznych do miasta opanowanego przez plagę koronawirusa.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *