W dobie kryzysu epidemicznego każda pomoc się przyda. Z takim podejściem podchodzą również różne firmy technologiczne, które starają się pomóc na różne sposoby. Xiaomi jest jedną z takim firm i zaczyna pomagać w Europie.

Wirus się nie kończy, ale materiały do walki z nim już jak najbardziej. W Hiszpanii, gdzie ilość zakażonych oraz zmarłych drastycznie się zwiększa, jest źle. Ponad 20 000 zakażonych i ponad 1000 zmarłych. To właśnie temu krajowi, po Chinach i Włoszech wcześniej, planuje pomóc Xiaomi.

Do Hiszpanii przekazana już została duża paczka masek ochronnych typu FPP3. Maski te zapewniają największą możliwą ochronę dla noszących. Xiaomi przekaże je tamtejszemu Ministerstwu Zdrowia, żeby przekazało je do najbardziej potrzebujących ich szpitali.

Aktualnie Firma produkuje kolejne maski dla kolejnych krajów. W kolejce są Niemcy, Japonia, Malezja, Ukraina oraz właśnie Polska. Dotychczas firma pomogła juz w Chinach, Włoszech, Francji oraz Korei Południowej. Musimy przyznać, że pomoc na tak szeroką skalę jest nieoceniona.

Oto, co pisze o całej sytuacji Xiaomi:

W Xiaomi wiemy, że bez wsparcia hiszpańskiego nasza obecność na tym rynku nie byłaby możliwa. Z tego powodu tym symbolicznym gestem chcemy wyrazić nasze uznanie, jednocześnie okazując wsparcie i solidarność z Hiszpanią. Nasze poczucie przynależności do tego kraju wzywa nas, by w takich chwilach zapewnić nasze wsparcie, jak każda inna lokalna firma. Hiszpanie natychmiast powitali nas z pasją i ciepłem i jesteśmy dumni, że możemy zaoferować nasz wkład na rzecz Ministerstwa Zdrowia rządu hiszpańskiego, który z zaangażowaniem i determinacją wykonuje doskonałą pracę na rzecz całej społeczności.

Wiele firm decyduje się na to, żeby pomagać w tym okresie i jest to naprawdę świetna wiadomość.

Źródło i zdjęcia: Gizchina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *