Xiaomi nie kojarzy się z drogimi produktami. Jednak w 2016 roku wypuściło rower, który kosztował około 11 500 PLN – Qicycle EF1. Mimo zawrotnej ceny okazał się on hitem, a marka pod którą powstał Qicycle, zaczęła wypuszczać kolejne produkty. Teraz czas na rower ze wsparciem elektrycznym.

Nowy rower jest bardzo podobny do wspomnianego Qicycle EF1. Nie zmienia to oczywiście faktu, że jak to w nowej generacji wiele elementów zostało w nim bardziej dopracowanych i ulepszonych. Główna różnica leży w średnicy kół, które są zdecydowanie większe. 20 calowe koła pozwolą mu wjechać zarówno na drogi miejskie jak i górskie, a jazda w dalszym ciągu powinna być komfortowa dla użytkownika.

Qicycle

Qicycle stara się wyglądać na zwykły rower, ma prosty design. Cała elektronika została zamontowana w ramie roweru i ma za zadanie nie odznaczać się aż tak bardzo. Rower posiada trzy tryby jazdy: pedałowanie, boost (czyli wsparcie użytkownika przy pomocy energii elektrycznej) i całkowicie elektryczny.

Qicycle

Centralnie na przeciwko rowerzysty znajduje się wyświetlacz na którym znajdują się wszystkie najważniejsze informacje: aktualny bieg, prędkość, zużycie baterii, światła, czy poziom naładowania, kiedy rower jest podłączony. Po lewej stronie kierownicy jest całe centrum sterowania rowerem – znajdziemy tam przycisk do uruchomienia, manetki do zmiany biegów i klakson. Prawa strona kierownicy pozwala ustawić tryby jazdy wymienione powyżej.

Na koniec bateria, która ma pojemność 5.2Ah i pozwala na przejechanie 40 km. Maksymalna prędkość roweru w trybie elektrycznym to 25 km/h. Rower posiada też specjalne hamulce, dzięki którym hamowanie przy 20 km/h wynosi maksymalnie 3m. Tylne światła LED również zapalą się podczas hamowania.

Qicycle

Cena tego roweru to ok. 1600 PLN i jest aktualnie w formie przedsprzedaży na platformie Youpin.

Źródło i zdjęcia: GizmoChina

 

 

 

 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *