Jaki jest problem głośników Xiaomi? Jeśli znasz chiński to żaden. Ale jeśli go nie znasz to masz problem… Dotychczas wszystkie głośniki Xiaomi miały wbudowanego asystenta XiaoAi. Teraz czas na zmianę.

W tym tygodniu w Indiach odbyła się premiera wielu produktów Xiaomi. Mi Watch Revolve, Mi Band 5, żarówka Mi Smart LED Bulb oraz automatyczny podajnik do mydła. O dwóch z tych sprzętach wiedzieliśmy, a pozostałe dwa są raczej mniejszego kalibru. Okazało się jednak, że to nie koniec!

Mi Smart Speaker – Pierwszy głośnik z asystentem

Mi Smart Speaker to pierwszy inteligenty głośnik Xiaomi, który zamiast XiaoAi posiada asystenta Google. Ciężko bowiem promować w innym kraju głośnik, który nie porozumiewa się w jego języku, prawda?

Mi Smart posiada głośnik 12W i wykorzystuje sterownik dźwięku 64,5 mm. Procesor dźwięku TAS5805M oferuje dużą moc i niskie zniekształcenia. Posiada również zaawansowany wielopasmowy algorytm kontroli dynamicznej odpowiedzi. Wszystkie te czynniki pomagają głośnikowi w dostarczaniu dźwięku HiFi.

Inteligentny głośnik jest również wyposażony w dostrojony dźwięk DTS, aby zapewnić wyraźny wokal i dynamiczny bas. Podobnie jak w przypadku każdego inteligentnego głośnika zasilanego przez Google, możesz po prostu użyć polecenia głosowego „OK Google”. Głośnik ma podłużny kształt i metalową siatkę z matowym wykończeniem. Ma również pierścień na górze podobny do głośników Amazon Echo.

Na górze znajduje się kilka przycisków dotykowych. Możesz sterować głośnością, odtwarzaniem i wyciszaniem mikrofonu z górnego obszaru przycisków.

Obsługuje zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth, umożliwiając przełączanie między inteligentnymi lub zwykłymi głośnikami. Możesz także sparować dwa głośniki Mi Smart Speakers i używać je z telewizorem jako zamiennik dźwięku stereo. Kolejnym dobrym dodatkiem jest wbudowany Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie programów, filmów i muzyki na inne urządzenia.

Jaka cena?

Mi Smart Speaker jest dostępny w jednym kolorze i kosztuje 5999 INR (czyli 81 USD). W Polsce kosztowałby zatem około 311 złotych. Cena atrakcyjna, więc kto wie. Szczególnie, że jeśli Xiaomi raz zrobiło wyjątek to może postanowi wykonać go ponownie.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Xiaomi wypuszcza głośnik z asystentem Google. Idzie zmiana?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *