Kiedyś Xiaomi kojarzyło się dość mocno z kopiowaniem innych producentów, w szczególności Apple. Później znaleźli jednak swoją drogę i oferowali produkty światu, który były oryginalne zarówno pod względem funkcji jak i wzornictwa. Nadal jednak zdarzy im się coś sklonować. Tym razem padło na Google Nest Hub.

Smart Display Speaker Pro 8

To jego zdjęcia wyciekły dzisiaj do sieci. Na zdjęciach możemy zobaczyć opakowanie, które jasno pokazuje, że sprzęt będzie kalką tego od Google. Niestety, ale wszystkie napisy są po chińsku co pozwala nam sądzić, że produkt będzie przeznaczony wyłącznie na rynek państwa środka.

Xiaomi glosnik

Głośnik od Xiaomi będzie obsługiwać asystenta głosowego XiaoAI, który na ten moment mówi wyłącznie po chińsku. Poza tym, będzie posiadać dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8”. Pozwoli on na sprawdzenie pogody, kalendarza i innych funkcji o które zapytamy asystenta.

Xiaomi planuje zrobić z tego głośnika centrum rozrywki i prawdopodobnie wsadziło do niego głośniki o przyzwoitej jakości. Mają one nie tylko pozwalać na rozmowę z kimś przy drzwiach, ale też na słuchanie muzyki.

Xiaomi glosnik

Głośnik wygląda ciekawie, szczególnie z ceną w okolicach 320 PLN. Nie zmienia to jednak faktu, że póki co jest dla nas bezużyteczny. Asystent Xiaomi musi nauczyć się angielskiego lub polskiego albo Xiaomi musi wprowadzić do niego asystenta Google lub Alexę. To jedyne wyjścia, żeby ten sprzęt odniósł międzynarodowy sukces.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *