Czego to już Xiaomi nie dotknie? Tego to już nikt nie wie 😉 W sieci pojawiły się informacje o kolejnym samochodzie, który będzie wykorzystywać elektronikę Xiaomi. Przeznaczony na rynek chiński Baojun E300.

Baojun będzie sprzedawany w dwóch wersjach, zwykłej oraz plus. Jest to niewielki samochód miejski, który jest elektryczny. Jako, że samochody elektryczne kojarzą nam się z bardzo dużym skomputeryzowaniem i najnowszymi technologiami do współpracy zostało doproszone Xiaomi.

Samochód w AIoT od Xiaomi

Baojun E300 oraz Baojun E300 plus mają zaimplementowane elementy AIoT od Xiaomi. Oznacza to, że samochód stanie się częścią ekosystemu Xiaomi. Będzie można np. ustawić automatyzację, że gdy podjeżdżamy brama się otwiera, dom się rozbraja i zapalają się wybrane światła.

Będziemy również mogli sterować urządzeniami smart home wprost z panelu samochodu. Takie połączenie motoryzacji ze smart home bardzo do mnie przemawia.

Baojun E300

Jeśli chodzi o wygląd to jak mawiają, o gustach się nie dyskutuje. Mnie osobiście się ten design nie podoba, ale auta miejskie rządzą się trochę innymi prawami. Samochód napędza silnik o mocy 39 KM (29 kW). Baterie to odpowiednio 30 kWh oraz 31,9 kWh. Na jednym załadowaniu samochód powinien pojechać około 305 km.

Samochód jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje około 33 tysiące złotych. Jak na czteroosobowy samochód elektryczny to jest to naprawdę tanio. Szczególnie,  z elektroniką Xiaomi. Jednak na drogach innych niż chińskie go nie ujrzymy.

Źródło i zdjęcia: Instalki.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *