Zdobyć szturmem cały rynek. Podobne hasło musi przewodzić Xiaomi, które robi naprawdę dużo, żebyśmy cały czas o nich mówili. Teraz zrobili coś, czego rok temu raczej nikt nie podejrzewał. Zdetronizowali Huawei’a i zostali marką numer dwa wśród smartfonów w Polsce.

Działania Donalda Trumpa mają bezpośrednie wyniki na sprzedaż Huawei na całym świecie, w tym w Polsce. Jesteśmy przyzwyczajeni do usług Google i widmo tego, że musielibyśmy z nich zrezygnować sprawia, że szukamy alternatyw. Xiaomi idealnie wykorzystało tą sytuację i przegoniło swojego brata z Chin.

Niekwestionowanym liderem w dalszym ciągu jest Samsung. Imponujące 32,3%, które Samsung posiada na naszym rynku nie pozostawia wątpliwości kto króluje w sprzedaży. A przypominamy, że tuż za rogiem mamy Galaxy Unpacked, więc możemy się spodziewać ponownie dużej kampanii promocyjne.

Xiaomi goni Samsunga

Jednak tuż za nim jest Xiaomi, które zdobyło aż 22,9%! Wzrost tej firmy jest naprawdę niezwykły, ale oni nie dają o sobie zapomnieć. Wystarczy sobie przypomnieć niedawną historię z promocją w warszawskiej galerii. Takich opcji promocyjnych Xiaomi robi wiele i pokazuje, że można robić dobrze i tanio.

Tuż za Xiaomi jest Huawei z wynikiem 20,6% i Apple z niecałymi 10%. Apple udało się zebrać trochę rynku dzięki iPhonowi 11 i genialnemu zabiegowi marketingowemu z jego nazewnictwem. Na końcu zestawienia mamy Motorolę, która posiada 3,7% rynku co jest bardzo dobrym wynikiem.

Pozostaje teraz tylko pytanie, czy przy takim wzroście Xiaomi zadowoli się miejscem numer dwa, czy ruszy na lidera? To będzie ciekawy rok pod tym względem.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *