Jedną w wielu marek Xiaomi jest proekologiczna Viomi, znana z domowych gadżetów, od zmywarek po przenośne rzeczy, takie jak czajnik elektryczny, termosy, czy inteligentne podgrzewacze wody. Firma właśnie zaktualizowała swoją ofertę termosów o produkt, który może być szczególnie interesujący dla osób, które dużo podróżują.

Kubek elektryczny Viomi Travel to termos do przechowywania gorącej wody, a także podgrzewacz wody o mocy 300 W. Korpus kubka jest wykonany ze stali nierdzewnej i ma pojemność 400 ml. Butelka waży zaledwie 0,5 kg, co przy takiej ilości upchanych funkcjonalności całkiem niewiele. Konstrukcja zawiera ukryty przewód zasilający na dole, który służy do podłączenia go do źródła zasilania, gdy tylko trzeba będzie podgrzać wodę. Konstrukcja jest znana z kilku innych urządzeń Xiaomi i zapewnia, że kabel po użyciu będzie schowany i nie będzie nam wisieć.

Viomi kubek

Termos jest tak skonstruowany, że pomiędzy zewnętrzną, a wewnętrzną warstwą jest pusta przestrzeń. Dzięki temu po zagotowaniu wody można bezpiecznie trzymać kubek. Termos będzie trzymać ciepło napojów do 3 godzin, a w trybie gotowania, woda może być gorąca nawet przez 12 godzin. Gotowanie wody w termosie zajmuje ok. 6-8 minut.

Kubek Viomi
Viomi kubek
Viomi kubek

Urządzenie jest aktualnie w cenie 14 USD (99 juanów) na platformie Youpin.

Źródło i zdjęcia: GizmoChina, Youpin

Powiązane posty