Ilość smart gadżetów ciągle rośnie, a Xiaomi przoduje w pomysłach co można jeszcze zrobić Smart. Jednym z obszarów w których się rozwija jest smart świat zwierzaków domowych. Przypomnijmy sobie chociażby kamerę z podajnikiem karmy o której wcześniej pisaliśmy. Teraz czas na rybki i smart akwarium!

Xiaomi zaskakuje kilkoma rozwiązaniami w swoim akwarium o których zwykłe akwarium mogłoby pomarzyć. Zacznijmy od tego, że nie będzie potrzeba już często wymieniać wody u swoich rybek. Jest to osiągnięte za sprawą specjalnego systemu, który usuwać będzie z akwarium większość śmieci. Xiaomi zbudowało też akwarium w ten sposób, że nie będzie potrzeby podnosić górnej pokrywy, żeby nakarmić ryby. Zrobimy to za pomocą specjalnej pokrętła, które pozwoli również na sterowanie dostępem tlenu. Dodatkowo na górze akwarium będzie można hodować nieduże rośliny.

Akwarium Xiaomi

W akwarium Xiaomi została wykorzystana zasada syfonu. Pozwala ona na jednoczesną hodowlę ryb i podlewanie roślin przez parę wodną. Kiedy akwarium magazynuje wodę, para wodna jest wysyłana bezpośrednio do rośliny.

Akwarium Xiaomi

Akwarium Xiaomi jest w stanie wymienić całą wodę w akwarium za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo, posiada 4-stopniowy proces filtracji wody, który zabija większość bakterii:

  • Kamień wulkaniczny i pierścień z kamieniem magnetycznym
  • Węgiel aktywny
  • Bawełna z górnej warstwy filtra
  • Dolna warstwa bawełny biochemicznej
Akwarium Xiaomi

Cena akwarium wynosić będzie ok. 170 PLN.

Żródło i zdjęcia: GizmoChina

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Xiaomi prezentuje piękne, inteligentne akwarium na Rybki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *