Chińskie firmy podbijają nasz rynek. Kiedy pierwszy raz usłyszałem o Huawei nie sądziłem, że jakiś mały producent z Chin odegra u nas znaczącą rolę. Myliłem się i z Xiaomi nie popełniam tego błędu. Szczególnie, że zaczynają naprawdę podbijać Zachód.

Strategia Xiaomi jest wręcz zabójcze dla konkurencji. Sprzedawaj świetnej jakości telefony, po nieprzyzwoicie niskich cenach i do tego oferuj więcej niż oni. Z takim podejściem naprawdę ciężko jest walczyć, a Xiaomi ją stosuje z dużym skutkiem. A na rynku Smart Home i Smart Urządzeń? Zalewaj nowymi produktami. Kiedy z innymi producentami musimy czekać lata na nowe produkty to z Xiaomi jest to przeważnie kwestia kilku godzin.

Xiaomi

Android Authority

Czwarta siła na kontynencie

90%. O tyle zwiększyła się sprzedaż telefonów Xiaomi w Europie Zachodniej. Zhou Mizuo, prezes międzynarodowego oddziału Xiaomi, poinformował, że dzięki temu wynikowi marka Xiaomi stała się czwartą siłą na starym kontynencie. To już nie są żarty.

Skutery Xiaomi stanowią 17% rynku, aczkolwiek patrząc na aktywność na grupach na Facebook’u raczej oscylowałbym w 80%. M365 Pro jest po prostu gigantem, pisaliśmy nawet o niej niedawno artykuł. Na rynku wearables są numerem dwa. Mi Band 4 jest niekwestionowanym królem smart opasek.

Xiaomi nie jest już tylko chińską firmą. To globalne przedsiębiorstwo

Zgodnie ze słowami Zhou Mizuo Xiaomi w trzecim kwartale 2019 roku było już w 90 krajach świata. Ich przychód zagraniczny w trzecim kwartale odpowiadał za 49% całego przychodu Xiaomi. A łączne przychody za pierwszy, drugi i trzeci kwartał 2019 roku wyniosły 10 miliardów dolarów. Te kwoty robią wrażenie i pokazują, że Xiaomi nie tylko wchodzi na nasz rynek, ale jeszcze na nim zarabia.

Zhou Mizuo potwierdził, że w tym roku w Chinach pojawi się aż 10 nowych smartfonów z 5G. Pojawią się one również w wybranych europejskich miastach. Czy kraj nad Wisłą również zostanie do nich zaliczony? Trzeba będzie poczekać, żeby się dowiedzieć ale nawet nieźle nam idzie z wdrażaniem 5G.

Źródło i zdjęcia: Gizchina

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *