Xiaomi powoli podnosi się z kryzysu i zaczyna wypuszczać kolejne produkty. W poniedziałek była premiera Roborock T7, a teraz mamy dla Was nowy oczyszczacz – Mijia Purifier F1. Bez dwóch zdań, nie licząc telefonów, odkurzacze i oczyszczacze to najbardziej popularne produkty Xiaomi.

Nowy oczyszczacz jest w tej samej półce co oczyszczacz Mi Air Purifier 3. Wewnątrz oczyszczacza znajdziecie bezszczotkowy silnik prądu stałego. Jeśli chodzi o wydajność to jest ona identyczna jak przy Mi Air Purifier 3 i wskaźnik CADR wynosi 400 m3/h i jest w stanie przefiltrować 6600 litrów świeżego powietrza w ciągu godziny.

Według doniesień prasowych oczyszczacz jest w stanie również powstrzymać wirusa grypy H1N1.

Oczyszczacz w trybie cichym generuje hałas tylko 34,8 db, więc nie powinien przeszkadzać podczas snu. Możemy też zobaczyć, że nowy oczyszczacz posiada nowy design. Wloty powietrza znajdują się wyłącznie na bokach, a nie na całej szerokości urządzenia.

W zestawie z nim otrzymamy nowy i lepszy, zielony filtr zamiast niebieskiego jak w przypadku Mi Air Purifier 3. Filtr jest odrobinę droższy, więc cały oczyszczacz również. Patrząc na ilość zmian to nie patrzę na niego jak następce, a raczej kolejny poboczny produkt. Jeśli nie macie oczyszczacza to warto się zastanowić, ale jeśli macie Mi Air Purifier 3 to ja z nim pozostanę i poczekam na 4 generację.

Jego cena to 170$, czyli trochę wyższa niż Mi Air Purifier 3.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

2 myśli na “Xiaomi Mijia Purifier F1 – nowy oczyszczacz od Xiaomi

  1. Dobry news, Xiaomi dominuje coraz bardziej rynek oczyszczaczy, ale nie tylko 🙂 Mała uwaga: „Według doniesień prasowych oczyszczacz jest w stanie również powstrzymać wirusa grypy H1N1.” – każdy oczyszczacz z filtrem HEPA zatrzyma wirusy, złapie te które unoszą się w powietrzu. W działaniu prewencyjnym antywirusowym, ważne jest, aby często myć ręce, nie dotykać twarzy itd, a oczyszczacz może wspomóc.
    Dominika z https://ranking-oczyszczaczy.pl/

    1. SmartMe pisze:

      Dominika, całkowita prawda! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *