Pierwsza generacja składanego smartfona Xiaomi Mi Mix Fold zadebiutowała początkiem 2021 roku. Od niedawna dociera do nas coraz więcej doniesień dotyczących następcy tego modelu, a ostanie rewelacje wydają się być całkiem interesujące.

Mi Mix Fold oferuje całkiem sensowną specyfikację techniczną, która obejmuje między innymi układ Snapdragon 888, wyświetlacz o przekątnej 8 cali, a także minimum 12 gigabajtów pamięci RAM. Niedługo po premierze nowej serii Xiaomi 12, chiński producent może w pełni skupić się na następcy składanego telefonu. Całkiem możliwe, że jego premiera odbędzie się już w tym roku.

Xiaomi Mi Mix Fold 2 z rysikiem w zestawie?

xiaomi mi mix fold 2

fot. Xiaomi / USPTO

Coraz częściej mówi się o tym, że nowy składak od Xiaomi otrzyma wyświetlacz Samsunga z UTG, czyli Ultra Thin Glass. Co ciekawe, składany smartfon Xiaomi trafił do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (ang. USPTO), a jego cechą charakterystyczną była ponoć obecność rysika. Czy właśnie taką funkcjonalność rozpatrują Chińczycy w kontekście następcy ubiegłorocznego modelu?

Całkiem możliwe, że ten tajemniczy sprzęt to właśnie Xiaomi Mi Mix Fold 2 lub jeden z przyszłych projektów. Zgłoszenie patentowe zawiera oczywiście poglądowe szkice, które nie zdradzają niestety ani szczątkowej specyfikacji technicznej, ani nawet rozmiaru ekranu. Wiadomo jedynie, że rysik może być przytwierdzany do boku składanego smartfona dzięki zamocowaniu magnetycznemu.

Klienci muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość

xiaomi mi mix fold 2

fot. Xiaomi / USPTO

Nazwa kodowa nowego gadżetu również pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak dołączenie do smartfona rysika jest całkiem prawdopodobne i niewykluczone, że takie akcesorium zostanie dołączone właśnie do Xiaomi Mi Mix Fold 2. Jeżeli Chińczycy na poważnie myślą o takim właśnie ruchu, będą musieli zapewnić ekranowi wystarczającą wytrzymałość, aby stosowanie rysika nie uszkodziło go w trakcie pracy.

Na ten moment producent jest zaabsorbowany premierą nowej linii smartfonów Xiaomi 12 oraz nakładki MIUI 13. Spodziewamy się, że więcej doniesień dotyczących nowych składaków pojawi się w drugim kwartale 2022 roku.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty