Jak co roku w okolicach czerwca nadchodzi do nas najnowsza generacja nowego Mi Banda Xiaomi. Tym razem będzie to Xiaomi Mi Band 7. Czeka nas ewolucja, a nie rewolucja, ale mamy i zdjęcia i specyfikację!

Opaski Xiaomi od lat budzą wiele emocji. głównie ze względu na to, że ich opaski są sprzętem z jednej strony niedrogim, ale z drugiej – bardzo funkcjonalnym. Chociaż mam wrażenie, że popularność opasek nadal spada to mimo wszystko nadal jest duża grupa osób, która chce mieć nowy model. A Xiaomi właśnie przychodzi z siódmą generacją, czyli Xiaomi Mi Band 7.

Xiaomi mi band 7

Ewolucja zamiast rewolucji w Mi Band 7

Opaska doczeka się zmian, ale nie będą one dramatyczne. Dzięki publikacji na portalu Weibo dostaliśmy nie tylko zdjęcia opaski, ale również ważne informacje na jej temat. Mi Band 7 będzie posiadać ekran AMOLED o przekątnej 1,62”, czyli o 0,6 cala więcej niż w poprzedniku, który miał ekran o przekątnej 1,56”.  Nie jest to dramatyczna różnica, podejrzewam, że mało kto zauważy taką różnicę. Odrobinę większy ekran wiąże się również z trochę wyższą rozdzielczością, która teraz wyniesie 192 x 490 pikseli.

Xiaomi mi band 7

NFC i GPS

Jak przy każdej, nowej wersji opaski pojawia się temat NFC i funkcji płatności zbliżeniowych. Mi Band 7 ma je posiadać, ale nie wiadomo, czy będą je miały wszystkie egzemplarze, czy znowu Xiaomi nie zrobi dwóch modeli – zależnych od lokalizacji. Za to prawie pewną rzeczą jest umieszczenie w opasce GPS’a.

Poza tym mamy standard, czyli funkcje sportowe, mierzenie tętna, funkcje budzika, sprawdzanie pogody i wszystko to za co pokochaliśmy Mi Bandy.

Premiera i cena Mi Band 7

Zakończmy na tym, kiedy opaska będzie dostępna. Według jednych przecieków premiera miała się odbyć 3 czerwca 2022 roku. Mamy jednak (prawie) pewność, że będzie to szybciej i opaska będzie miała swoją oficjalną premierę 24 maja 2022 roku o godz. 13:00 czasu polskiego. Cena opaski będzie oscylować w okolicach 180 zł.

Źródło: Weibo, Rootblog, Spidersweb


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz