Według prezesa grupy Xaomi i dyrektora generalnego Redmi Lu Weibinga chiński producent urządzeń nadrabia „tyły” w dziedzinie szybkiego ładowania.

ładowaniexiaomi

Lei Jun, prezes Xiaomi, przyznał, że początkowo nie przywiązywano wagi do tego, w jaki sposób urządzenia są ładowane. Musieli więc szybko nadrobić zaległości i w efekcie skupili się na szybkim bezprzewodowym ładowaniu.

Pod koniec września 2019 roku pojawił się na rynku Xiaomi Mi 9 Pro 5G, który już posiadał opcję ładowania bezprzewodowego. Według producenta, dzięki mocy 30 watów uzupełnimy 4000 mAh baterię w 69 minut. Technologię w standardzie Qi nazwano Mi Charge Turbo.

Nie zdziwi Was pewnie fakt, że firma chce ulepszać tę technologię, a pogłoski mówią, że w fazie testów jest szybkie bezprzewodowe ładowanie z mocą 40 W. Możliwe, że kolejne modele Xiaomi, Mi 10 lub Mi Mix 4, już będą tę technologię posiadać.

Co więcej, ujawniono, że technologia Mi Super Charge Turbo pracuje z mocą 100 W, co przebija dosłownie wszystko, co do tej pory mogliśmy znaleźć u konkurencji.

 

Źródło i zdjęcia: robotblog.pl
Follow my blog with Bloglovin

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *