Według prezesa grupy Xaomi i dyrektora generalnego Redmi Lu Weibinga chiński producent urządzeń nadrabia „tyły” w dziedzinie szybkiego ładowania.

ładowaniexiaomi

Lei Jun, prezes Xiaomi, przyznał, że początkowo nie przywiązywano wagi do tego, w jaki sposób urządzenia są ładowane. Musieli więc szybko nadrobić zaległości i w efekcie skupili się na szybkim bezprzewodowym ładowaniu.

Pod koniec września 2019 roku pojawił się na rynku Xiaomi Mi 9 Pro 5G, który już posiadał opcję ładowania bezprzewodowego. Według producenta, dzięki mocy 30 watów uzupełnimy 4000 mAh baterię w 69 minut. Technologię w standardzie Qi nazwano Mi Charge Turbo.

Nie zdziwi Was pewnie fakt, że firma chce ulepszać tę technologię, a pogłoski mówią, że w fazie testów jest szybkie bezprzewodowe ładowanie z mocą 40 W. Możliwe, że kolejne modele Xiaomi, Mi 10 lub Mi Mix 4, już będą tę technologię posiadać.

Co więcej, ujawniono, że technologia Mi Super Charge Turbo pracuje z mocą 100 W, co przebija dosłownie wszystko, co do tej pory mogliśmy znaleźć u konkurencji.

 

Źródło i zdjęcia: robotblog.pl
Follow my blog with Bloglovin

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *