W zeszłym roku Xiaomi pokazało technologię ładowania z mocy 100W, która potrafiła naładować telefon 4000mAh w 17 minut. Na pokazie technologii się skończyło, ale w końcu możliwe, że zobaczymy konkretny produkt. Ładowarkę 100W.

W sieci pojawiły się informacje o tym, że Xiaomi planuje wypuścić nową ładowarkę. Najprawdopodobniej jej premiera zbiegnie się z premierą pierwszego telefonu obsługującego tak szybkie ładowania. Według przecieków ma to być Mi Mix 4, a całość ma mieć premierę w sierpniu.

Jednym z ważniejszych pytań jest to w jaki sposób Xiaomi poradziło sobie z bezpieczeństwem oraz grzaniem się takiej ładowarki. Tak duża moc może być niebezpieczna i warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Zastanawiam się także jak takie ładowanie zabije baterię. Jeśli będzie konieczność np. wymieniania jej po roku, czy dwóch to całość staje pod znakiem zapytania. Nie wiemy jednak tego i mamy nadzieję, że przy okazji premiery Xiaomi to wyjawi.

Bez względu na to, od zera do 100% w 17 minut dla Smartphone’ów z baterią 4000 mAh robi wrażenie. Przypominam, że iPhone 11 Pro Max ma baterię 3969 mAh, a Galaxy S20 4000 mAh. Zatem mówimy tutaj o pojemności baterii sztandarowych smartfonów.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *