W serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się fotografie smartfona, którym jest najprawdopodobniej niezaprezentowany jeszcze Xiaomi 12 Lite. Design urządzenia przywodzi na myśl chociażby model Redmi Note 11.

Pewne jest to, że chiński producent zaprezentuje niedługo nieco tańszą wersję swojego flagowego modelu Xiaomi 12. Ostatnia publikacja w serwisie Weibo zdradza, z jaką konstrukcją będziemy mieli do czynienia w przypadku sprzętu z dopiskiem Lite.

xiaomi 12 lite

fot. Weibo

Xiaomi 12 Lite pozuje na zdjęciach

Design budżetowego modelu Xiaomi 12 Lite jest znajomy i bardzo podobny do wariantów standardowych. Na pleckach urządzenia znajdziemy główny obiektyw aparatu 108 MPix oraz dwa mniejsze, umieszczone jeden pod drugim. Nic nie wskazuje jednak na to, aby smartfon oferował optyczną stabilizację obrazu (OIS). Warto przypomnieć, że taka funkcjonalność nie była dostępna również w poprzedniej generacji wariantu Lite.

xiaomi 12 lite

fot. Weibo

Urządzenie charakteryzuje się ponadto płaskimi krawędziami, nawiązując tym samym do projektu najnowszych smartfonów Apple iPhone oraz tańszych urządzeń z linii Redmi Note 11. W górnej części wyświetlacza znajdziemy niewielki otwór, w którym umieszczono kamerkę do selfie. Ramka jest najprawdopodobniej wykonana z tworzywa sztucznego.

Co jeszcze wiemy o tym budżetowym smartfonie?

Przekątna ekranu OLED FHD+ wynosi 6,55 cala. Wyświetlacz charakteryzuje się ponadto częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, a pod jego powierzchnią znalazło się miejsce dla skanera linii papilarnych. Telefon będzie się mógł też pochwalić dwoma głośnikami stereo oraz modułem podczerwieni.

xiaomi 12 lite

fot. Weibo

Moc obliczeniową Xiaomi 12 Lite zapewni układ Qualcomm Snapdragon 778G Plus, co zdradzają chociażby ujawnione jakiś czas temu przecieki z Geekbench. Wewnątrz znajdziemy również akumulator o pojemności 4500 mAh, który będzie wspierał szybkie, 67-watowe ładowanie.

źródło: gsmarena.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz